Kabaret Ani Mru-Mru uszczypliwie o kolegach z branży, którzy otrzymali dotacje od rządu. "Kto cwańszy, ten lepszy"

Członkowie kabaretu Ani Mru-Mru nie otrzymali dotacji z Funduszu Wsparcia Kultury, ale komentują postawę kolegów z branży, którzy skorzystali z pomocy rządu. W opublikowanym w sieci wpisie nie szczędzą uszczypliwych żartów w stronę artystów.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało 400 milionów złotych na pomoc artystom, którzy ze względu na spowodowany pandemią lockdown nie mogą kontynuować swojej pracy w pełnym wymiarze. Z dotacji z Funduszu Wsparcia Kultury skorzystało ponad dwa tysiące podmiotów, a listę tę zapełniają firmy sygnowane znanymi nazwiskami. Pokaźna suma ma zasilić ponoć konta między innymi: Grzegorza Hyżego, Nataszy Urbańskiej, zespołów Golec uOrkiestra i Bajm, Katarzyny Cerekwickiej, Igora Herbuta, Piotra Cugowskiego i Piotra Kupichy, a także licznych grup disco polo. 500 tysięcy złotych otrzyma również Kamil Bednarek, który tłumaczy internautom zarzucającym mu współpracę z TVP, że nie stoi po żadnej ze stron politycznych, a muzyka powinna istnieć poza podziałami. Dofinansowaniem od rządu wspomogli się również członkowie kabaretu Smile - Andrzej Mierzejewski uzyskał 244 tysięcy złotych. O ocenę tej sytuacji pokusili się Michał Wójcik, Marcin Wójcik i Waldemar Wilkołek z Ani Mru-Mru

Ani Mru-Mru ostro o dotacjach od rządu

Na oficjalnym profilu kabaretu Ani Mru-Mru w mediach społecznościowych pojawił się wpis skierowany do kolegów z branży, którzy złożyli wniosek o dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członkowie komediowej grupy nie przebierają w słowach i akcję pomocy dla artystów nazywają programem "kto cwańszy, ten lepszy". 

Gratulujemy wszystkim beneficjentom rządowego programu "kto cwańszy, ten lepszy". Drodzy koledzy z branży, niech Wam zima lekką będzie - skwitowali z nutką sarkazmu. 

Większość internautów poparła przedstawicieli Ani Mru-Mru, chwaląc ich niezależność zawodową i zarzucając innym artystom współpracę z Telewizją Polską. Uważacie, że to słuszna ocena?

Zobacz wideo Członek kabaretu z przeprosinami dla fanów!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.