Michał Szpak nie boi się TVP. Nagrał piosenkę, by wesprzeć Strajk Kobiet. Towarzyszy mu inna trenerka "The Voice". "Arcydzieło"

Michał Szpak mimo pracy w TVP nie boi się krytykować działań partii, którą ta telewizja wspiera. Do sieci właśnie trafił utwór inspirowany Strajkiem Kobiet. Fanki dziękują za wsparcie.

22 listopada minie miesiąc od czasu, kiedy Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej wydał kontrowersyjny wyrok w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Decyzja sądu wstrząsnęła opinią publiczną, a na ulice wyszły oburzone kobiety i wszyscy, którzy je wspierali. Do grona tych osób należy gwiazda muzycznego show TVP, Michał Szpak. Wokalista wziął bowiem udział w "Dziadach" wystawionych przed domem Jarosława Kaczyńskiego, a teraz zaśpiewał w specjalnym utworze Baascha. Internautki są zachwycone.

Jessica Mercedes, Julia Wieniawa, Maciej Dowbor z żonąGwiazdy na Strajku Kobiet w Warszawie. Wieniawa i Koroniewska z Kurdej-Szatan. Mucha o kulach

Zobacz wideo Co robi Michał Szpak po powrocie z nagrań „The Voice of Poland”?

Michał Szpak nagrał piosenkę w ramach wsparcia Strajku Kobiet

Mimo że Michał Szpak od kilku lat jest gwiazdą Telewizji Polskiej, nie boi się krytykować działań partii, z którą ta telewizja sympatyzuje. Jakiś czas temu wyraził wsparcie wobec środowisk LGBT+, przychodząc na ramówkę TVP z namalowaną tęczą na twarzy. Teraz dał wyraz swojego niezadowolenia w związku z chęcią zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. W utworze Baascha, "Moje ciało", Michał śpiewa z Marią Sadowską i Ralphem Kamińskim. Pojawiają się w nim okrzyki protestujących kobiet:

Moje ciało, to mój wybór!
 

Pod materiałem na YouTubie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internautki dziękowały artystom za wsparcie i pisały, że piosenka jest arcydziełem.

Brawo, brawo, brawo za odważne i piękne wykonanie. Jest moc i charyzma!
Więcej Kamińskiego ze Szpakiem! Młodzi utalentowani i myślący artyści! Arcydzieło.
Jestem dumna, że artyści, których twórczość od dawna cenię, angażują się w tak ważne inicjatywy. Jesteście wspaniali.

Myślicie, że Michał Szpak może mieć problemy z fuchą w "The Voice of Poland"? W zeszłym roku pracę w programie straciła Barbara Kurdej-Szatan, która opowiedziała się za Rafałem Trzaskowskim kandydującym na urząd prezydenta oraz wsparła Paradę Równości.