Schronisko Smaków samowolką budowlaną? Magda Gessler odcina się od lokalu. "Mam wpływ na wystrój"

Magda Gessler zabrała głos w sprawie opisywanej przez media "samowolki budowlanej w Schronisku Smaków". Tłumaczy swoją rolę.

Magda Gessler od ponad dekady pomaga polskim restauratorom w "Kuchennych rewolucjach". Sama jest właścicielką kilku znanych lokali. Ostatnio głośno było o niej w kontekście Schroniska Smaków, wokół którego pojawiło się ostatnio sporo kontrowersji. Gwiazda TVN-u postanowiła zabrać głos w sprawie przebudowy bukowińskiej placówki.

Lara GesslerLara Gessler opowiedziała o szczegółach porodu. Zdradziła też, skąd pomysł na imię dla córki

Zobacz wideo Magda Gessler zakręciła Kołem Plotka!

Magda Gessler odpiera zarzuty: Nie jestem inwestorem

Kilka dni temu "Gazeta Krakowska" poinformowała, że Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej zdecydowało się na tzw. budowlaną samowolkę. Urzędnicy stwierdzili, że restauracja oraz sklep, który znajduje się obok lokalu, powstały niezgodnie z prawem.

Oba obiekty to samowola budowlana. Ten sklep nie miał prawa tam powstać i już kilka tygodni temu wydaliśmy jego właścicielom nakaz rozbiórki oraz nałożyliśmy na nich karę. Ci odwołali się jednak do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i tam sprawa jest rozpatrywana - mówił Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Zakopanego, Jan Kęsek.

Restauracja sygnowana jest nazwiskiem Magdy Gessler, która automatycznie została powiązana z kontrowersjami. Gwiazda, widząc lawinę spekulacji, zdecydowała się zabrać głos.

Z właścicielem Schroniska Smaków, podobnie jak innymi restauratorami w Polsce, współpracuję od wielu lat na podstawie umowy o współpracę, w ramach której na stałe doradzam w kwestiach kulinarnych i gastronomicznych. Mam wpływ na wystrój lokalu. Wszelkie decyzje biznesowe należą do właściciela restauracji. Kwestie jakiejkolwiek rozbudowy tak restauracji, jak i sklepu stacjonarnego, leżą wyłącznie w gestii osób zarządzających obiektem i nie zależą w żadnym stopniu od mojej wiedzy, zgody czy opinii" - poinformowała na Facebooku.
Wbrew sugestiom mediów nie jestem inwestorem, który mógłby ponosić jakiekolwiek konsekwencje związane prowadzoną rozbudową restauracji lub budową sklepu - dodała.

Cieszymy się, że Magda zabrała głos i rozwiała wszelkiego rodzaju spekulacje. O tym, co stanie się ze Schroniskiem Smaków, będziemy informować na bieżąco.

Więcej o: