Nelli Rokita skomentowała decyzję TK. Wspomina Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS-u nie będzie zadowolony

Nelli Rokita ma podobne zdanie do świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uważa, że kompromis aborcyjny to najlepsze rozwiązanie.

Od 22 października trwają protesty na ulicach polskich miast. Wszystko z powodu wydanego wówczas wyroku przez Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że wcześniejsza terminacja ciąży ze względu na trwałe uszkodzenia lub nieuleczalne choroby płodu jest niezgodna z polską Konstytucją, co oznacza, że przeprowadzenie aborcji jest w naszym kraju nielegalne. 

CZYTAJ TEŻ: Marcelina Zawadzka wspiera Strajk Kobiet: Chodzi o wybór, nie o walkę z chrześcijańskimi wartościami czy obrazę Boga

Sprzeciw wobec tej decyzji wyraziły nie tylko polskie, ale również zagraniczne gwiazdy. Wsparcia Strajkowi Kobiet udzieliły między innymi Miley Cyrus i Milla Jovovich.  

Nelli Rokita skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński nie będzie zachwycony

W rozmowie z "Super Expressem" decyzję TK skomentowała także była doradczyni świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Nelli Rokita. Żona Jana Rokity ma podobne zdanie do zmarłego brata Jarosława Kaczyńskiego:

Nikt nie powinien wtrącać się w życie kobiet, a decyzję o urodzeniu należy pozostawić kobiecie. Jestem zwolenniczką tego, co w tej sprawie uważał śp. Lech Kaczyński, który był za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego. Apeluję o nienaruszanie tego kompromisu. Jestem zszokowana decyzją TK w sprawie aborcji. To jakiś absurd, a w dodatku coś takiego robić w czasie pandemii koronawirusa?! Apeluję, żeby politycy zrobili w całej sprawie okrągły stół i wypracowali kompromis. No bo jak można bez zgody kobiety, jeśli ma ona problem psychiczny i fizyczny, jak można jej kazać rodzić chore dziecko?! Ona musi mieć prawo do podjęcia decyzji, czy chce urodzić takie dziecko - grzmi była doradczyni prezydenta.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ida Nowakowska podzieliła się szczerym wyznaniem. "Modlę się za dusze dzieci nienarodzonych"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.