Miley Cyrus wspiera protestujące Polki. Udostępniła zdjęcie Anji Rubik: "Nie pogrywaj z moją wolnością"

To nie pierwszy raz, kiedy wokalistka okazała wsparcie Polkom sprzeciwiającym się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Miley Cyrus lata temu dała się poznać jako aktywistka. Gwiazda niejednokrotnie zabierała głos w ważnych kwestiach społecznych i politycznych, nie tylko tych dotyczących bezpośrednio jej kraju. Dodatkowo Miley w 2014 roku założyła fundację "Happy Hippie Foundation", która każdego dnia wspiera mniejszości w walce z codziennymi trudami i niezrozumieniem. Nie dziwi więc jej zaangażowanie w walkę polskich kobiet o prawo do aborcji.

CZYTAJ TEŻ: Miley Cyrus wsparła protestujące Polki na Instagramie! "Tysiące maszerują w Polsce w obronie obronie praw człowieka" 

Miley Cyrus wspiera protestujące Polki. Gwiazda kolejny raz łączy się z fanami w sercu Europy

Nie milkną echa wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że wcześniejsza terminacja ciąży ze względu na nieuleczalne choroby lub trwałe wady płodu jest niezgodna z konstytucją, a co za tym idzie - w Polsce nielegalna. Od ponad tygodnia na ulice polskich miast z wymownymi transparentami wychodzą przeciwnicy tej decyzji. Wśród nich nie zabrakło polskich gwiazd.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy protestują po wyroku TK ws. aborcji. Na ulice Warszawy wyszli m.in. Trzaskowscy, Musiał, Zborowska

Polscy fani są szalenie wdzięczni Miley Cyrus, która po raz kolejny okazała im wsparcie w protestach przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Artystka dodała na InstaStories screen relacji udostępnionej przez Anję Rubik, na którym widać tłum protestujących wokół Pałacu Kultury i wymowny transparent z napisem "Don't f*ck with my freedom", co w tłumaczeniu na polski oznacza "Nie pogrywaj z moją wolnością". 

Przypomnijmy, że Miley nie jest jedyną zagraniczną gwiazdą, która zabrała głos w sprawie polskich kobiet: Dziewczyna Brada Pitta opublikowała wymowne zdjęcie na InstaStories. To jej pierwsza reakcja tego typu.

Miley Cyrus wspiera Strajk KobietMiley Cyrus wspiera Strajk Kobiet instagram.com/mileycyrus

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.