Miley Cyrus wsparła protestujące Polki na Instagramie! "Tysiące maszerują w Polsce w obronie obronie praw człowieka"

Miley Cyrus jako jedna z pierwszych gwiazd światowego show- biznesu odniosła się do obecnej sytuacji w Polsce. Fani są jej wdzięczni.

Miley Cyrus zajmuje się obecnie promocją swojego siódmego albumu studyjnego zatytułowanego "Plastic Hearts". Gwiazda udziela się nie tylko jako aktorka i piosenkarka, ale też aktywistka, toteż stara się być na bieżąco z problemy społecznymi i politycznymi na świecie. Założona przez nią w 2014 roku fundacja "Happy Hippie Foundation" wspiera między innymi mniejszości (i nie tylko), które borykają się z trudami codzienności. Nic dziwnego, że gwiazda postanowiła zareagować w sprawie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

ZOBACZ: Zagraniczna gwiazda reaguje na decyzję TK! Piosenkarka nie kryje oburzenia: Nie troszczycie się o życie kobiet

Fundacja Miley Cyrus stoi po stronie kobiet

Od kilku dni kobiety (i nie tylko) protestują w dużych oraz mniejszych miastach. Protest odbywa się też wirtualnie. Głos zabierają nie tylko polskie gwiazdy, ale też i zagraniczne. Informacje o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce dotarły nawet do USA. Sprawą zainteresowała się sama Miley Cyrus i postanowiła przybliżyć temat swoim obserwatorom, a tych ma ponad 100 milionów. 

Zobacz wideo Miley Cyrus wystartowała z własnym talk show na Instagramie na czas koronawirusa

W relacji Insta Stories u wokalistki pojawiło się przekierowanie do obszernego wpisu na instagramowym profilu jej fundacji.

 
Tysiące maszerują w Polsce w obronie obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju - czytamy.

W poście znalazła się też lista organizacji, które wspierają kobiety w walce o ich prawa. Polscy fani Miley Cyrus szybko zauważyli gest swojej idolki. W komentarzach pod wpisem od razu zaczęli jej dziękować za wsparcie.

Dziękujemy królowo za mówienie o naszej sytuacji w Polsce. Cały czas walczymy.
Miley, dzięki za zauważenie tego, co się u nas dzieje.
To wiele znaczy dla osoby, która się z Tobą wychowała.

Myślicie, że inne amerykańskie gwiazdy też wesprą Polki?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.