Zagraniczna gwiazda reaguje na decyzję TK! Piosenkarka nie kryje oburzenia: Nie troszczycie się o życie kobiet

Zara Larsson skomentowała na Instagramie decyzję TK w sprawie aborcji. Szwedzka piosenkarka skierowała dosadne słowa do zwolenników ruchów pro-life.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji poruszył społeczeństwo. W wielu miastach w Polsce organizowane są protesty, a gwiazdy w mediach społecznościowych otwarcie wyrażają swoje oburzenie. Posty na Instagramie zamieściły już między innymi Anja Rubik, Barbara Kurdej-Szatan czy Joanna Koroniewska.

Zobacz też: Agnieszka Chylińska opowiedziała o chorych dzieciach. Nikt jej nie pomaga. "Nigdy nie chciałam, żeby ktoś żył tak jak ja"

Zara Larsson zareagowała na decyzję TK w sprawie aborcji: Nie troszczycie się o życie kobiet

Do grona gwiazd poruszonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji dołączyła zagraniczna gwiazda, szwedzka piosenkarka, Zara Larsson. W udostępnionym na InstaStories nagraniu podjęła problem krajów, w których aborcja jest utrudniona. Szweda przyznała, że kobiety powinny mieć prawo decydować o swoim ciele, a najważniejsze jest ich dobro i bezpieczeństwo: 

To jest fundamentalne prawo, by kobiety decydowały o tym, co robią ze swoim ciałem. A do ludzi, którzy mówią: troszczymy się o życie dziecka... Nie. Nie troszczycie się o życie kobiet. Statystyki pokazują, że w krajach, gdzie aborcja jest nielegalna, wcale nie ma ich mniej. Jest za to mniej bezpiecznych aborcji - tłumaczyła w wideo.
Zobacz wideo Zara Larsson komentuje wyrok TK ws. aborcji

Piosenkarka podkreśliła, że osoby walczące o ochronę życia krzywdzą kobiety:

Ignorujecie osobę, która naprawdę tutaj żyje, oddycha, która kocha i ma przyjaciół. [...] I mówicie jej, że nie ma prawa decydować o tym, co ze sobą zrobi, bo troszczycie się o kogoś, kto się nawet jeszcze nie urodził? - dopytywała zwolenników ruchów pro-life.

Przyznała również, że w kontekście bezpieczeństwa i zdrowia kobiet pozostałe kwestie schodzą na dalszy plan:

Jesteśmy bardzo podzieleni w kwestii, gdzie zaczyna się życie. [...] To nie ma znaczenia. Znaczenie ma osoba, która tutaj jest.

Artystka zaznaczyła również, że rządzący nie stawiają na edukację i rozwój młodzieży, dlatego młodzi ludzie nie myślą o świadomym planowaniu rodziny, a problem ten jest uciszany.

Zobacz też: Agata Duda wciąż milczy w sprawie aborcji, a w Internecie wrze. Oburzeni Polacy żądają: pierwsza damo zabierz głos!

Zara Larsson zdobyła popularność w 2018 roku, kiedy wzięła udział w drugiej edycji szwedzkiego talent-show "Talang". Dotychczas wydała dwa albumy studyjne i dwie EP-ki. Na Instagramie śledzi ją ponad 6 milionów internautów.

Myślicie, że rządzący i zwolennicy ruchów pro-life wezmą sobie do serca uwagi piosenkarki?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.