Agata Duda wciąż milczy w sprawie aborcji, a w internecie wrze. Oburzeni Polacy żądają: pierwsza damo zabierz głos!

Agata Duda jak dotąd nie zabrała głosu w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Internet zalała fala komentarzy wywołujących pierwszą damę do tablicy. Nie brakuje mocnych słów.

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał falę protestów i do czerwoności rozgrzał internetowe fora. Organ sądowniczy orzekł, że aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. Na kontrowersyjną decyzję, która oznacza wyrok na kobiety, zareagowały gwiazdy. Swój głos zabrała między innymi Joanna Koroniewska, która w poruszającym poście przyznała, że sześć razy straciła ciążę.

Zobacz też: Joanna Koroniewska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego. "Mam dwoje dzieci, ale ciąż miałam osiem"

Od kilku dni w całej Polsce trwają protesty. Strajk kobiet pojawił się na ulicach kilkudziesięciu miast, a w czwartkowy wieczór tłumy warszawiaków koczowały pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Poruszeni sytuacją Polacy doceniają zaangażowanie celebrytów w walkę z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, lecz wciąż czekają na stanowisko pierwszej damy. Agata Duda jak dotąd nie zabrała głosu w sprawie, a na jej instagramowym profilu ostatni post został dodany trzy dni temu.

Zobacz wideo Andrzej Duda uczcił urodziny swojej żony

Polacy wyrażają w sieci swoje oburzenie dotyczące milczenia Agaty Dudy. Zarzucają jej brak zaangażowania w sprawy kobiet i brak własnego zdania. Niestety, swojego rozczarowania nie mają szansy pokazać na oficjalnym profilu społecznościowym pierwszej damy, ponieważ możliwość komentowania postów na Instagramie żony prezydenta została wyłączona.

Zobacz też: Agata Kornhauser-Duda zablokowała funkcję komentowania na Instagramie. Znamy powód [PLOTEK EXCLUSIVE]

Polacy poruszeni milczeniem Agaty Dudy w sprawie aborcji

Internauci zasypują komentarzami nieoficjalne fanpage Agaty Dudy, mając nadzieję, że prezydentowa usłyszy ich apele. Pod wczorajszym postem na facebookowej stronie "Agata Duda - Fani", dotyczącym aktu wandalizmu na pomnik Ronalda Reagana w USA, pojawiły się setki komentarzy wywołujących pierwszą damę do tablicy:

Obcy pomnik ważniejszy od sytuacji w kraju... Ważniejszy od kobiet, za którymi powinna Pani stanąć murem, a nie być jak piesek posłuszny temu co mąż i jego "doradcy", szczególnie jeden każe. Szkoda mi takich kobiet, które nie mają, nie chcą mieć własnego zdania i stoją obok męża jak ozdoba.
Naprawdę w takiej sprawie Pani zabiera głos? W innych sprawach Pani milczy? Wstyd.
Serio... Od dwóch dni nie poruszyła Pani tematu dotyczącego polskich kobiet.  Czy tak pani widzi naszą Polskę? W ciągłym konflikcie?

Przypomnijmy, że głos zabrała już Jolanta Kwaśniewska, żona prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W swoim wpisie przyznała, że nie liczy na to, iż "Agata Duda powie "nie" w sprawie kontrowersyjnego wyroku TK.

Zobacz też: Jolanta Kwaśniewska komentuje wyrok TK w sprawie aborcji i odnosi się do Agaty i Kingi Dudy

Myślicie, że Agata Duda w końcu wypowie się w sprawie aborcji?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.