Jolanta Kwaśniewska komentuje wyrok TK w sprawie aborcji i odnosi się do Agaty i Kingi Dudy

Jolanta Kwaśniewska także skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Przy okazji wbiła szpilę Agacie Dudzie.

Nie milkną echa po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Decyzja, że legalna aborcja w przypadku uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, jest niezgodna z konstytucją, wywołała falę protestów. Polki i Polacy wyszli na ulicę, a znane osoby zabierają głos. Do tego grona dołączyła także Jolanta Kwaśniewska, która wyraziła swoje poglądy oraz nawiązała do pierwszej damy, czyli Agaty Dudy.

Jolanta Kwaśniewska o Agacie Dudzie

Nie jest tajemnicą, że Agata Duda jest uznawana za milczącą żonę głowy państwa i nie zabiera głosu w ważnych sprawach - w przeciwieństwie do innych małżonek znanych polityków. W kwestii TK przemówiły Małgorzata Trzaskowska, która podzieliła się skrywaną dotąd historią, oraz Jolanta Kwaśniewska. W rozmowie z WP wystosowała apel i wbiła szpilę pierwszej damie:

Powinniśmy mówić stanowcze "nie". Nie liczę na to, że to "nie" powie Agata Duda, nie oczekujmy tego. Prezydent Duda powiedział, że jest zadowolony z decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Głośno krzyczeć "nie" powinna też córka prezydenta - takie byłoby oczekiwanie moje i większości kobiet. Ale nie sądzę, żeby to zrobiła. Bardzo bym chciała się mylić - przemówiła.
Zobacz wideo Polacy wyszli na ulice

Zapewniła też, że będzie walczyć o prawa kobiet.

Będziemy szukały możliwości protestu w momencie, gdzie tylko pięć osób może się spotykać ze względu na obostrzenia. Dla mnie najgorsze jest to, że kobietom odebrano prawo do decydowania o sobie i rodzinie - dodała.

Tym samym Jolanta Kwaśniewska po raz kolejny udowodniła, że nie bez przyczyny została wybrana przez Polaków za najlepszą pierwszą damę.

Więcej o: