Polacy wybrali ulubioną Pierwszą Damę. Zdobyła prawie 50 proc. głosów!

Przeprowadzono sondaż na ulubioną Pierwszą Damę III RP. Żona aktualnego prezydenta musiała pogodzić się z porażką. Kto wygrał?

Już niedługo Polacy po raz siódmy wybiorą prezydenta III RP w demokratycznych wyborach. W związku z tym przeprowadzony został sondaż na ulubioną Pierwszą Damę. W plebiscycie udział wzięły: Danuta Wałęsa, Jolanta Kwaśniewska, Maria Kaczyńska, Anna Komorowska i Agata Duda. Która ma najwięcej powodów do radości? Wybór obywateli nie zaskakuje. Zaskakuje jednak przewaga nad pozostałymi paniami.

Zobacz wideo Andrzej Duda uczcił urodziny swojej żony

Polacy wybrali ulubioną Pierwszą Damę

Badanie dla serwisu o2.pl. przeprowadził IBRiS. Polacy stwierdzili, że ich najlepszą Pierwszą Damą jest Jolanta Kwaśniewska. Żona prezydenta, który do tej pory jako jedyny urzędował w budynku na Krakowskim Przedmieściu przez dwie kadencje, zdobyła aż 48,1 proc. głosów badanych. Na drugim miejscu z wynikiem 20,6 proc. głosów uplasowała się żona aktualnej głowy państwa, Agata Duda. Na podium znalazła się następczyni triumfatorki, Maria Kaczyńska. Czwarte miejsce zajęła Anna Komorowska (1,6 proc. głosów), a ostatnie Danuta Wałęsa. Zagłosowało na nią zaledwie 0,6 proc. badanych.

Powiemy szczerze, wynik nie zaskakuje. Choć Kwaśniewska nie pełni roli Pierwszej Damy już od niespełna piętnastu lat, Polacy często przywołują wiele jej zachowań czy opinii. Przypomnijmy, Jolanta była tak bardzo popularna, że w 2004 pojawiły się informacje, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Tak się jednak nie stało, a sama zainteresowana tłumaczyła swoją niechęć do prezydentury następująco.

Zawsze byłam nieszczęśliwa, że prezydentowa tak bardzo jest obserwowana, że ja muszę się ciągle ubierać, że w tych mundurkach spędziłam 10 lat. Ubierałam się wbrew sobie, ponieważ tak naprawdę te kostiumiki, sukienusie takie, to nie jest to, co kocham, bo ja dobrze się czuję w takiej sportowej elegancji, ja lubię z takim zadziorem się bardziej ubrać – komentowała niegdyś w programie "Siła kobiet".

Jakie jest Wasze zdanie? Która z pań zasługuje na miano najlepszej Pierwszej Damy?

ZOBACZ TEŻ: Jolanta Kwaśniewska oceniła postawę Agaty Dudy. Pierwsza dama nie będzie zadowolona. "Mogę powiedzieć tylko o takim obrazku"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.