Małgorzata Kożuchowska wrzuciła niepublikowane nigdy zdjęcie w ciąży i komentuje wyrok TK. Jej słowa zaskakują

Małgorzata Kożuchowska zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Na Instagram wrzuciła niepublikowane nigdy zdjęcie w ciąży i napisała długi post z perspektywy osoby wierzącej.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że aborcja w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z Konstytucją. Wyrok ten wywołał lawinę protestów, które odbywają się obecnie codziennie w wielu polskich miastach. Kobiety protestują jednak nie tylko na ulicach, ale i w sieci. Teraz do tego grona dołączyła Małgorzata Kożuchowska.

Zobacz: Gwiazdy protestują po wyroku TK ws. aborcji. Na ulice Warszawy wyszli m.in. Trzaskowscy, Musiał, Zborowska

Małgorzata Kożuchowska komentuje wyrok TK

Aktorka nigdy nie ukrywała, że wiara jest dla niej ważna. Wiele osób może być więc zdziwionych jej stanowiskiem w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Małgorzata Kożuchowska wrzuciła na Instagram nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcie z okresu ciąży i dodała długi, poruszający wpis.

Wyjaśnia w nim, że życie jest wartością nadrzędną, a ona sama jest bezwzględnie za życiem. Nie chciałaby być na miejscu członków TK i decydować o tak trudnych sprawach, jak prawo do przerywania ciąży. Opisała również swój strach, który czuła, gdy czekała na wyniki badań dotyczące zdrowia jej synka. Przyznała, że ona sama z mężem rozważała różne scenariusze i była zdecydowana urodzić chore dziecko. Okazuje się jednak, że Małgorzata Kożuchowska uważa, że człowiek sam powinien decydować o sobie.

Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie, często bardzo bolesne, konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi też wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam - napisała aktorka.
 

Pod jej postem nie zabrakło lawiny komentarzy. Swoje zdanie wyrażali zarówno fani, jak i znajomi aktorki z branży.

Bardzo mądre i wrażliwe spojrzenie na całą sytuacje - napisała Paulina Krupińska.
Idealnie napisane - skomentowała Dominika Grasicka.
Małgosiu, jedyna spokojna i dojrzała wypowiedz w tej sprawie, która nie została napisana pod wypływem emocji z 50 wykrzyknikami, z transparentem "wypier...". Dziękuję - napisała Marcelina Leszczak.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.