Gwiazdy protestują po wyroku TK ws. aborcji. Na ulice Warszawy wyszli m.in. Trzaskowscy, Musiał, Zborowska

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że terminacja ciąży w przypadku uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby płodu jest niezgodna z konstytucją. Przeciwko tej decyzji odbyły się masowe protesty w całym kraju.

W czwartek odbyła się rozprawa Trybunału Konstytucyjnego, podczas której zapadł wyrok, że aborcja w przypadku uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby płodu jest niezgodna z polską konstytucją. Decyzja ta wywołała prawdziwą burzę; była nie tylko szeroko komentowana w mediach, ale i zmusiła obywateli do wyjścia na ulicę. W dużych miastach Polski odbyły się protesty. Na ulicę Warszawy wyszli także politycy i gwiazdy.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wściekłej Małgorzaty Rozenek jeszcze nie widzieliśmy. Dodała ostry wpis o wyroku TK ws. aborcji

Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Ludzie wyszli na ulice

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego odbyły się protesty w całym kraju. Mieszkańcy Torunia wyruszyli na "Czarny spacer z czarnymi parasolkami. W Rzeszowie, Katowicach, Olsztynie, Lublinie, Bydgoszczy, Słupsku, Łodzi i Białymstoku odbyły się "Pogrzeby Praw Kobiet". Protesty odbyły się także we Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Poznaniu i największy - w Warszawie, w którym wzięło udział około 10 tysięcy osób.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Koroniewska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego. "Mam dwoje dzieci, ale ciąż miałam osiem" 

Na ulicach Warszawy wśród tłumu protestujących pojawiły się także przedstawiciele świata show-biznesu i polityki: Małgorzata i Rafał Trzaskowscy, Zofia Zborowska, Marta Wierzbicka, Joanna Przetakiewicz, Jessica Mercedes, Maciej Musiał, Aleksandra Domańska i Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zobaczcie zdjęcia z protestu. 

 
 

Olga Frycz na intymnym zdjęciu dzień po porodzie. "Jakim trzeba być potworem i sadystą?". Mocny wpis w obronie kobiet

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.