Zofia Zborowska ostro oceniła wyborców PiS. W najnowszym wpisie nie przebierała w słowach. "Pisowskie oszołomy"

Zofia Zborowska otwarcie mówi o swoich poglądach politycznych. Teraz cytując wypowiedź wicemarszałka Senatu, skomentowała sytuację w Polsce.

Wyrok Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji wzbudził ogromne emocje. Przez ponad tydzień przez Polskę przeszły fale protestów. Dołączały się do nich także znana osoby i gwiazdy rodzimego show-biznesu. Wśród nich była także aktorka Zofia Zborowska, która od samego początku wspiera protestujących. Teraz nie wytrzymała i zamieściła odważną grafikę na instagramowym profilu.

Zofia Zborowska ostro o wyroku TK

Na skandaliczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie godzi się znaczna część Polaków. W końcu zabrania on aborcji w przypadku poważnych i ciężkich wad płodu. Mimo protestów i głośnego sprzeciwu rządzący zdają się nie widzieć problemu i lekceważą strajki. Przez ponad tydzień nie została podjęta żadna decyzja, która mogłaby zmienić wyrok. Nic więc dziwnego, że w wielu z nas narasta zdenerwowanie.

Zofia Zborowska na Instagramie wstawiła grafikę i cytat wicemarszałka Senatu, Michała Kamińskiego.

Ja to tylko tutaj tak zostawię. Bez możliwości komentowania, żeby wkurzyć te wszystkie pisowskie oszołomy - podpisała zdjęcie.

Na grafice czytamy:

Nie słyszeliście płaczu chłopców i dziewcząt gwałconych na plebaniach, a słyszycie płacz zarodków.
 

Grafika zdobyła już tysiące polubień, a celebrytka na InstaStories wyznała, że wiele osób postanowiło opuścić jej profil, z czego się bardzo cieszy. Uważa, ze z osobami, których to zdanie razi, nie ma nic wspólnego, więc nawet nalega, by takie unfollowały jej profil.

Przypomnijmy, że w piątek w stolicy strajkowało ponad 150 tysięcy osób. Ulice były przepełnione demonstrującymi. Wiadomo także, że to nie koniec protestów, które są planowane na kolejne dni.