Małgorzata Rozenek kasuje ostry wpis o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Poruszyła nim Polskę

Małgorzata Rozenek wypowiedziała się niedawno w sprawie ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wpis spotkał się z dużym uznaniem osób sprzeciwiającym się zaostrzeniu prawa do aborcji. Mimo to celebrytka zdecydowała się usunąć post, kiedy protesty kobiet się zaostrzyły.

Czwartkowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego, która głosi, że legalna aborcja w przypadku uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby jest niezgodna z konstytucją, wywołała falę sprzeciwu dużej części społeczeństwa. Głos w sprawie zabierają także znane osoby, które nie zgadzają się z wyrokiem.

Zobacz wideo

Swoje zdanie na temat ograniczenia prawa do wykonania aborcji wypowiedziała także Małgorzata Rozenek. Przypomnijmy, że celebrytka ma za sobą trudny czas, gdyż jej mąż, Radosław Majdan trafił niedawno do szpitala z powodu koronawirusa. Mimo to Małgorzata znalazła chwilę, by zabrać głos w tak ważnej sprawie. Niedługo później została mianowana "królową kobiet". Mimo to post został usunięty przez jego autorkę.

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek-Majdan w "Top Model" zdradziła, ile ma lat. "Różnie mówią, ale tak jest"

Małgorzata Rozenek skasowała wpis na temat aborcji. Co w nim było?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Małgorzata Rozenek mocno zareagowała na ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Poniżej przytaczamy fragmenty obszernego wpisu:

Kraj, w którym 98 proc. aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70 proc. Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK. PiS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet. Kiedyś Was rozliczymy - pisała Małgosia.

W dalszej części celebrytka zwróciła się do wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska w mocnych słowach o sytuacji w Polsce. "PiS odpowiada za to"

I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d... Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak Wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy. I pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo! - zakończyła.

Mimo dużego poparcia ze strony kobiet Małgosia zdecydowała się skasować post, nie wiadomo jednak, z jakich przyczyn. Dodajmy, że wpis został opatrzony wymownym zdjęciem, które atakowało Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę