Taco Hemingway wspiera kobiety po wyroku TK: Koniec jest już bliżej, niż dalej. Krzyczcie, maszerujcie, skandujcie

Filip Szcześniak zabrał głos w sprawie strajku kobiet. Raper podkreślił, że należy przypominać rządzącym, że "patrzymy im na ręce". Wyjaśnił też, czym jest patriotyzm.

Od 22 października, czyli od dnia, w którym Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na nieuleczalne choroby lub wady płodu jest niezgodna z konstytucją, trwają protesty na ulicach polskich miast. Sytuacja z każdym dniem coraz bardziej się zaognia. W Warszawie doszło do aktów wandalizmu - zniszczono kościoły i przystanki autobusowe, było kilka przejawów agresji i dochodziło do przepychanek demonstrantów z policją. Rząd zapowiedział, że funkcjonariuszy policji od środy będzie wspierało także wojsko.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy protestują po wyroku TK ws. aborcji. Na ulice Warszawy wyszli m.in. Trzaskowscy, Musiał, Zborowska

Nie wszystkie gwiazdy miały możliwość wyjścia na ulicę i protestowania w tłumie demonstrantów. Te, które musiały zostać w domu, wyrażają swój sprzeciw w mediach społecznościowych. Wśród nich znalazła się między innymi Agnieszka Chylińska, która wychowuje dwójkę wyjątkowych dzieci. Choć gwiazda podkreśla, że sama nie usunęłaby chorego dziecka, uważa, że kobieta powinna mieć prawo wyboru.

CZYTAJ TEŻ: Agnieszka Chylińska w mocnych słowach wspiera kobiety! "Nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuję przeciwko atakowi" 

Taco Hemingway wspiera kobiety. Zamieścił pokrzepiający apel na Instagramie

Do grona artystów wspierających kobiety dołączył właśnie Taco Hemingway. Na samym początku wyjaśnił swoim obserwatorom, czym jest patriotyzm i odparł zarzuty zwolenników obozu władzy o jego brak:

Każdej osobie, która publicznie sprzeciwia się obecnej władzy, automatycznie stawiany jest zarzut o brak patriotyzmu oraz antypolskość. Jednak patriotyzm nigdy nie polegał na ślepym wpieraniu obozu rządzącego. Patriotyzm polega na dbaniu o zdrowie i szczęście swoich rodaków. Patriotyzm polega na empatii i pomocy słabszym. Patriotyzm polega na wyrażaniu głośnego sprzeciwu, gdy innym dzieje się krzywda. W takiej definicji patriotyzmu (w przeciwieństwie do tej, która skupia się na bezrefleksyjnej żonglerce hasłami, ważnymi datami i nazwiskami, jestem patriotą w 100 procentach - pisze Filip Szcześniak.

Raper skomentował także protesty przeciwników zaostrzania ustawy aborcyjnej. Zamieścił też pokrzepiający apel do kobiet i wyraził solidarność z nimi:

Duma mnie rozpiera, gdy widzę, co dzieje się w Polsce. Mowa nie o rządzących, rzecz jasna, ale o reakcji społeczeństwa na ostatnie wydarzenia. Głęboko wierzę, że za jakiś czas będziemy to wszystko wspominać jak jakiś bardzo długi, bardzo zły sen. Patrząc na nastroje społeczne – koniec jest już bliżej, niż dalej. Bądźcie bezpieczni, miejcie oczy dookoła głowy. Krzyczcie, maszerujcie, skandujcie – przypominajcie rządzącym, że patrzymy im na ręce. Dziewczyny, społeczeństwo jest z wami" – tak chciałem napisać. Ale nawet, statystycznie rzecz biorąc, przecież to wy jesteście tym społeczeństwem. Kocham was wszystkich, Filip - czytamy.

Taco Hemingway nie jest jedynym raperem, który zabrał głos w tej sprawie. Kilka dni wcześniej Peja skrytykował partię rządzącą w obszernym wpisie na Facebooku.

CZYTAJ TEŻ: Peja stracił cierpliwość: "Kto dał Wam prawo do tak rażącej nieudolności?". Nie wszystkim się spodobał jego wpis 

Taco Hemingway o protestach kobiet po wyroku TK ws. aborcjiTaco Hemingway o protestach kobiet po wyroku TK ws. aborcji instagram.com/tacohemingway/

Taco Hemingway o protestach kobiet po wyroku TK ws. aborcjiTaco Hemingway o protestach kobiet po wyroku TK ws. aborcji instagram.com/tacohemingway/

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.