Agnieszka Chylińska w mocnych słowach wspiera kobiety! "Nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuję przeciwko atakowi"

W niedzielę Agnieszka Chylińska bardzo otworzyła się przed internautami. Opowiedziała o dwójce swoich chorych dzieci. W poniedziałek znów skomentowała aktualną sytuację w kraju. Wspiera protesty.

Agnieszka Chylińska stanęła po stronie praw kobiet i wsparła wszystkich protestujących na ulicach Polski. Gwiazda opowiedziała o swojej sytuacji, mówiąc, że zajmuje się dwójką swoich dzieci, które są "specjalnej troski". Liczne komentarze i krytyczne głosy spowodowały, że artystka w poniedziałek opublikowała jeszcze jeden post nawiązujący do sytuacji w kraju. Wrzuciła grafikę, na której widnieje jej stanowisko.

Zobacz wideo Chylińska śpiewa razem ze swoją 6-letnią córką

Agnieszka Chylińska wyznała, że sprzeciwia się rządowym praktykom

Gwiazda nigdy nie ukrywała swoich antypatii politycznych. Od lat jest przeciwniczką obozu rządzącego i zazwyczaj wspiera wszelkie manifestacje, mające na celu ochronę ludzkich praw. Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego bardzo ją oburzył mimo że przyznała, że sama płodu z nieuleczalnymi wadami nie usunęłaby.

Ja, Agnieszka Chylińska, jestem wierząca, nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuję przeciwko atakowi, prześladowaniu i karaniu tych, którzy żyją i myślą inaczej.
 

Fani przyznali artystce rację.

Mądre słowa - takie, na które stać właśnie ludzi mądrych, których brakuje w polityce.
Brawo, Aga! Myślę tak samo, podpisuję się pod Twoimi słowami.
Podziwiam Panią za wytrwałość i życzę dużo zdrowia dla dzieci i Pani.

Myślicie, że liczne protesty organizowane w naszym kraju zmuszą rządzących do zmiany prawa? Niektórzy twierdzą, że wyrok TK nie jest prawomocny, ponieważ kilku jego członków nie zostało wybranych na swój urząd zgodnie z prawem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.