Marcelina Zawadzka pierwszy raz politycznie. Gwiazda TVP dała znać, co myśli o łamaniu praw kobiet. Internauci: Brawo za odwagę

Marcelina Zawadzka zamieściła na swoim instagramowym profilu czarno-białe zdjęcie, którym skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, w których fani "docenili odwagę" Marceliny.

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał falę protestów. Organ sądowniczy orzekł, że przerwanie ciąży w przypadku wad płodu jest niezgodne z Konstytucją RP. Pod budynkiem Trybunału, a także pod domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu, do późnych godzin nocnych manifestowali zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy zaostrzenia prawa aborcyjnego. Kontrowersyjne orzeczenie poruszyło także gwiazdy i celebrytów, którzy na profilach w social mediach wyrażali swoje oburzenie i bunt. Joanna Koroniewska w szczerym i poruszającym wyznaniu zdradziła, że straciła aż sześć ciąż.

Zobacz też: Joanna Koroniewska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego. "Mam dwoje dzieci, ale ciąż miałam osiem"

Marcelina Zawadzka komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Pierwszy raz zabrała głos w politycznej sprawie

Wyrok Trybunału w wymowny sposób skomentowała związana z TVPMarcelina Zawadzka. Miss Polonia 2011 chwilowo odpoczywa od prowadzenia "Pytania na śniadanie", a w pracy zastępuje ją Małgorzata Opczowska. 31-latka pierwszy raz zabrała głos w sprawie politycznej i wsparła kobiety, wstawiając na instagramowy profil swoje dwa czarno-białe zdjęcia. W opisie fotografii zamieściła jedynie trzy kropki.

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka o zwolnieniach w "Pytaniu na Śniadanie"

Post Zawadzkiej zdobył blisko 12 tysięcy polubień, a fani gospodyni programu śniadaniowego TVP2 docenili jej zaangażowanie. Podkreślili także, że Marcelina zdobyła się na akt odwagi, ponieważ jej pracodawcę, czyli telewizję publiczną, cechuje nastawienie prorządowe:

Brawo! Ale smutek i tak napełnia serce.
Pamiętaj, że pracujesz w miejscu, które wspiera ataki na kobiety. zastanów się nad tym.
Odwaga, zerkając na profile innych Pań pracujących w TVP nie można znaleźć choćby takiego postu. Prezes zabrania? Pozdrowienia.
Marcelina! Brawo za ten niemy protest. I za odwagę.
 

Zobacz też: Gwiazdy reagują na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. "Masz ku*wa rodzić. Kobieta w Polsce niewolnicą"

Post Marceliny Zawadzkiej polubiła między innymi Maffashion. My również doceniamy pierwszy polityczny komentarz prowadzącej i jej "milczący protest".

Komentarze na profilu Marceliny ZawadzkiejKomentarze na profilu Marceliny Zawadzkiej Instagram/marcelina_zawadzka/

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.