Dariusz Gnatowski miał koronawirusa. Cyrwus w TVN-ie: Mieliśmy podjąć za niego modlitwę. Dostaliśmy sms-a, że nie żyje

Dariusz Gnatowski, który zmarł 20 października, miał koronawirusa. Jego przyjaciel, aktor Piotr Cyrwus opowiedział o wiadomości SMS, którą otrzymał tuż przed jego śmiercią.

O odejściu Dariusza Gnatowskiego dowiedzieliśmy się we wtorek wieczorem. Smutną informację o śmierci serialowego Boczka potwierdził w rozmowie z RMF FM Marcin Mikos, zastępcą dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dielta w Krakowie. Aktor trafił na oddział z zapaleniem płuc i ciężką niewydolnością oddechową. Zmarł w wieku 59 lat. Podejrzewano, że miał koronawirusa, jednak nie zdążono zrobić mu wówczas testu. Teraz już wiemy, że podejrzenia były zasadne.

ZOBACZ TEŻ: Dariusz Gnatowski nie żyje. Chciał zostać dziennikarzem, a widzowie pokochali go za rolę Boczka. Uwielbiał gotować

Dariusz Gnatowski miał koronawirusa 

O tym, że Dariusz Gnatowski miał koronawirusa, dowiedzieliśmy się ze środowego wydania "Faktów" w TVN.

Sławę przyniósł mu telewizyjny serial, wiele Polaków wspierało go przez lata, gdy walczył o zdrowie. W wieku 59 lat w krakowskim szpitalu zmarł aktor, Dariusz Gnatowski. Był zakażony koronawirusem. Przed tą chorobą nie ma ucieczki, ale można minimalizować ryzyko zakażenia - mówił Grzegorz Kajdanowicz.

W materiale Marcin Mikos, zastępcą dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dielta w Krakowie przyznał, że aktor trafił do placówki już w bardzo złym stanie. Piotr Cyrwus przyznał, że tuż przed śmiercią aktora dostał wiadomość od ich wspólnego znajomego z prośbą o modlitwę. Niestety, gdy do niej przystąpili, było już za późno. 

Kolega wysłał SMS po godzinie 19:00, żeby się modlić za Darka, bo jest w stanie krytycznym. Kiedy mieliśmy podjąć modlitwę, właśnie dostaliśmy SMS, że Darek nie żyje. Ścięło mnie to z nóg. Tak nam się wydawało, że jesteśmy wszechmocni. Po takiej złości, rozpaczy musi przyjść refleksja. Jedyna refleksja w tych czasach to jest chronić drugiego. Jeżeli maseczka daje 50/70 procent tego, że ten koronawirus się nie rozprzestrzeni, to ile mogę zrobić dla ludzkości - mówił wzruszony Cyrwus w "Faktach".

Dariusz Gnatowski ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Był związany z krakowskim Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Nowej Hucie. W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis", a także odznaką "Honoris Gratia", przyznawaną przez prezydenta Krakowa.

ZOBACZ TEŻ: Dariusz Gnatowski nie żyje. Nie wszyscy jednak znali jego wielką pasję. Aktor kochał piłkę nożną

 

Więcej o: