Była żona Jarosława Jakimowicza napisała biografię. Dziennikarz TVP ma się czego bać? "Będzie się działo"

Joanna Sarapata była żoną Jarosława Jakimowicza przez 13 lat. Małżeństwo nie było dla niej prostym doświadczeniem. Teraz malarka wyda książkę, w której opowie o swoich przeżyciach. Czy jeden z rozdziałów poświęci właśnie eks-mężowi?

Joanna Sarapata jest cenioną malarką. Teraz postanowiła spróbować swoim sił jako pisarka. Była żona Jarosława Jakimowicza napisała powieść biograficzną. Ta ma ukazać się w kwietniu 2021 roku. Artystka jednak już teraz uchyliła rąbka tajemnicy i zdradziła, czego czytelnik może się spodziewać. 

Joanna Sarapata napisze o Jarosławie Jakimowiczu?

Joanna Sarapata i Jarosław Jakimowicz stanęli na ślubnym kobiercu 1998 roku. Małżonkowie nie znali się wówczas zbyt dobrze - przed ślubem spotykali się zaledwie przez dwa miesiące. W 2000 roku na świat przyszedł ich syn Jovan. Wszystko wskazywało na to, że związek malarki i początkującego aktora kwitnie. Niestety, sielanka nie trwała długo. Małżonkowie zaczęli spędzać ze sobą coraz mniej czasu - Joanna zamieszkała z synem w Hiszpanii, natomiast Jarosław nadal przebywał w Warszawie. W 2004 roku Jakimowicz znów został ojcem, jednak matką dziecka nie była starsza od niego o 8 lat żona, ale Joanna Gołaszewska. Później Jakimowicz trafił do "Big Brothera", gdzie miał mieć romans z Jolą Rutowicz (sam zainteresowany odcina się dziś od tych doniesień, twierdząc, że związek był udawany na potrzeby show). Przez cały ten czas Jakimowicz i Sarapata formalnie byli jeszcze małżeństwem. Malarka o rozwód wniosła dopiero w 2008 roku. 

Trudny małżeństwa stanowiły więc sporą część życia malarki. W rozmowie z Plejadą przyznała wszak, że bardzo przeżywała zdrady byłego już dziś partnera:

Jak już zaczęłam się z tym wszystkim godzić, dowiedziałam się, że mój mąż ma dziecko z inną kobietą, i na abarot zaczęłam brać Prozak. Rozpoczęło się życie w obłokach, bo ten lek działa tak, by nie myśleć, by zapomnieć. To był bardzo trudny czas dla mnie -wyznała. 

Nasuwa się więc pytanie, czy w swojej biografii opowie o zdradach Jakimowicza? Póki co o samej pozycji niewiele wiadomo.

To będzie powieść biograficzna, ma się ukazać w kwietniu. Ja jej nie piszę, a tylko barwnie opowiadam. Będzie m.in. o tym, jak Elton John i Michael Jackson kupili moje obrazy. Nie zabraknie też wspomnień o PRL-u, o tym, jak młode dziewczyny zza żelaznej kurtyny wyjeżdżały w świat i jak sobie radziły na Zachodzie - powiedział "Faktowi".

Artystka tajemniczo jednak zdradza:

Nie wszyscy będą zadowoleni, że pojawiają się w tej książce, będzie się więc działo.

Myślicie, że Jakimowicz ma się czego bać i niebawem na jaw mogą wyjść niewygodne fakty na temat jego życia?

Zobacz wideo Oni kiedyś byli razem. Zapomniane związki show-biznesu