Kuba Wojewódzki odpowiada Dudzie i PiS na słowa o LGBT. Jego post jest krótki, ale bardzo wymowny

Kuba Wojewódzki skomentował wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy o środowisku LGBT. Jego post wyraża więcej niż tysiąc słów.

Zaledwie parę dni temu prezydent Andrzej Duda podpisał "Kartę rodziny", która ma "ochronić" dzieci przed "ideologią LGBT". Jakby tego było mało, prezydent sam skomentował społeczność LGBT, która od dłuższego czasu walczy o swoje prawa i równe traktowanie. Prezydent powiedział, że "próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia". Po tych słowach w sieci powstała ogromna burza. To zdanie wypowiadane przez głowę państw nie tylko zabolało zarówno społeczność LGBT, ale jak i osoby heteroseksualne. Głos w tej sprawie zabrało wiele gwiazd, m.in. Anja Rubik, Martyna Wojciechowska czy Matylda Damięcka, która wygłosiła swój wiersz napisany do prezydenta, ze łzami w oczach. Wśród tych osób jest także prezenter Kuba Wojewódzki. Zamieścił on krótki, ale niezwykle wymowny wpis na Facebooku.

Kuba Wojewódzki ostro o wypowiedzi Andrzeja Dudy o LGBT

Kuba Wojewódzki opublikował serię zdjęć, przedstawiających wybitnych artystów wszech czasów. Każdy z nich należał do środowiska LGBT. Na profilu prezentera znalazły się fotografie wspaniałego wokalisty George'a Michaela, kompozytora Eltona Johna, artysty Freddy'ego Mercury'ego, wokalisty Michaela Stipe'a, prezenterki Ellen Degeneres, pisarza Witolda Gombrowicza, kolejnego wybitnego artysty Andy'ego Warhola, reżysera Pedra Almodovara i wybitnego polskiego poety Jarosława Iwaszkiewicza.

Kuba Wojewódzki podpisał post tylko jednym, krótki zdaniem.

CI LUDZIE NIE SĄ RÓWNI LUDZIOM NORMALNYM... Przemysław Czarnek (PiS). Są jakieś pytania?

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci są źli i zgodni, że nikt nie może decydować o ludzkiej orientacji. A niezależnie od tego, jaka ona jest, każdy z nas jest człowiekiem.

Co więcej, do wypowiedzi Dudy odnoszą się już media na całym świecie. 

Zobacz wideo Andrzej Duda mocno o LGBT. Adam Bielan komentuje
Więcej o: