Książę Filip kończy 99 lat. Pałac Buckingham opublikował jego najnowsze zdjęcie z żoną. To niespotykany widok

Książę Filip dał się zapamiętać jako playboy bez grosza przy duszy z niewybrednym poczuciem humoru. Dziś małżonek królowej Elżbiety II obchodzi 99 urodziny.

'Książę małżonek' przyszedł na świat 10 czerwca 1921 roku w Grecji. Kończąc 99 lat, jest najdłużej panującym małżonkiem władcy w historii imperium brytyjskiego. Dodatkowo książę Filip jest najstarszym współmałżonkiem kiedykolwiek panującego monarchy. Z okazji urodzin na Instagramie rodziny królewskiej pojawiło się zdjęcie księcia w towarzystwie królowej Elżbiety II.

Zobacz wideo Rodzina królewska świętowała urodziny królowej

Książę Filip kończy 99 lat

Rodzina królewska prężnie działa w mediach społecznościowych. Na Instagramie nie brakuje postów na temat ważnych wydarzeń. Z okazji urodzin księcia Flipa opublikowano jego zdjęcie w towarzystwie królowej Elżbiety II.

 

Skandaliczne życie księcia Filipa

Książę Edynburga pochodzi z duńskiego rodu Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg. Poznał królową 13-letnią Elżbietę, mając 18 lat, ale był dla niej zakazaną partią. Nie miał grosza, a pieniądze wydawał na imprezy i kobiety.

Przez lata para była odizolowana przez II wojnę światową, a Filip wysyłał Elżbiecie listy miłosne z frontu. W Londynie mówiło się, że Filip miewa romanse, ale przyszła królowa nie chciała o tym słyszeć. Mimo wszystko zakochani zaręczyli się w 1946 roku, w tajemnicy przed królem i królową. Sakramentalne "tak" powiedzieli sobie 20 listopada 1947 roku. 

Książę Filip długo nie mógł zaakceptować, że ma być tylko towarzyszem swojej żony i nie otrzyma tytułu królewskiego. Próbował wymusić na Elżbiecie, aby ich dzieci nosiły jego nazwisko. Męczyło go też ciągłe przebywanie z żoną, która nie mogła nacieszyć się ukochanym. Dlatego zamówił "pojedyncze, wygodne łóżko" do oddzielnej sypialni. Dusił się w pałacu Buckingham, dlatego ukojenia szukał w klubach nocnych.

Tajemnicą poliszynela było hulaszcze życie księcia Filipa, jednak w pewnym momencie na temat "rzymskich imprez" zaczęły się rozpisywać media nie tylko w Wielkiej Brytanii. Elitarne spotkania miały być organizowane dla 100 zaufanych i wyselekcjonowanych gentlemanów. Nie brakowało jedzenia, alkoholu i łatwych w nawiązywaniu kontaktu kobiet. Dla opinii publicznej najbardziej szokujące było "bicie rekordu". 

Na koniec wieczoru znowu pojawiały się młode damy: siedem call girls leżących na dywanie wielkiej pałacowej komnaty kolejno zapraszało uczestników party do bicia rekordu seksualnego. Celem było "zaliczenie" wszystkich pań w jednym ciągu (po siedem minut z każdą) - opisywał Marek Rybarczyk w "Tajemnicach Windsorów”.

Wpadki księcia Filipa

Mąż królowej słynie z niewybrednego poczucia humoru. Często musiał zastępować swoją żonę podczas wystąpień publicznych i nie gryzł się w język. Odwiedzając wystawę sztuki w 1965 roku, powiedział: 

To coś, co moja córka mogłaby przynieść z zajęć plastyki w szkole.

Rok później stwierdził, że Brytyjki nie potrafią gotować, zaś zapytany, czy zechciałby odwiedzić Związek Radziecki, odparł: 

Chciałbym bardzo odwiedzić Rosję, pomimo że dranie wymordowały mi pół rodziny.

Naśmiewał się z osób niesłyszących, umiejętności wokalnych albo stroju króla Nigerii. Podczas wizyty w Australii, zapytał Aborygenów, czy nadal rzucają w siebie włóczniami. Raczej nieświadomie zniszczył marzenia pewnej 13-latki, mówiąc, że "jest za gruba, żeby zostać astronautką".

Książę Filip - playboby na emeryturze

Po wielu skandalach książę Filip zakończył zabawę. W 2017 roku ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Postanowił zamieszkać 200 kilometrów od żony, rezydując w wiejskiej posiadłości Wood Farm. Na czas izolacji mąż królowej musiał przenieść się do pałacu Buckingham, gdzie mieszka Elżbieta II. 

Wszystkiego, co najlepsze książę Filipie!

ZOBACZ TEŻ: Elżbieta i Filip są małżeństwem od 72 lat. Jego zdrady zamiatano pod dywan, o oddzielnych sypialniach wiedział cały dwór