Królowa Elżbieta II i książę Filip od lat mieszkali oddzielnie. Teraz połączyła ich kwarantanna

Królowa Elżbieta i książę Filip, choć są małżeństwem, od wielu lat nie mieszkają razem. Teraz jednak muszą dostosować się do nowych zaleceń, ponieważ kwarantanna wymusza na nich wspólne spędzanie czasu razem.

Gdy okazało się, że książę Karol został zakażony koronawirusem, rodzina królewska została poddana kwarantannie. Królowa Elżbieta II przechodzić ją będzie razem z księciem Filipem, z którym nie mieszkała od lat. Jedna z najpopularniejszych królewskich par na ten czas zamieszkała w zamku Windsor. Jak małżonkowie, którzy nie widzieli się od tygodni, zniosą nową sytuację?

Królowa Elżbieta II znowu zamieszkała z księciem Filipem

Królowa Elżbieta opublikowała list do poddanych, w którym odniosła się do kwarantanny. Przyznała, że dla dobra narodu i swojej rodziny jest w stanie zmienić wszystkie przyzwyczajenia.

Podczas gdy wraz z Filipem dotarliśmy do Windsoru, wiemy, że wiele osób i rodzin w całej Wielkiej Brytanii oraz na świecie wchodzi w okres wielkiej troski i niepewności. Wszyscy zostaliśmy zmuszeni do tego, by zmienić nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i regularne życiowe wzorce dla większego dobra społeczności, w których żyjemy, a w szczególności dla ochrony najbardziej bezbronnych osób - napisała.

Jednak przypominając sobie historię tego niezwykłego małżeństwa, wiemy, że z pewnością będzie to królowej Elżbiety II i Filipa bardzo trudne. Królowa i książę bardzo się od siebie różnią i już od lat nie spędzają wspólnie czasu. W książce "Mój mąż i ja" Ingrid Seward możemy przeczytać, ile dzieli małżonków.

Nawet na starość Elżbieta i Filip mają oddzielne zainteresowania. Królowa uwielbia spacerować z psami, układać pasjansa i rozwiązywać skomplikowane łamigłówki. Wciąż uaktualnia swój album ze zdjęciami i skrupulatnie, co wieczór, prowadzi pamiętnik. Filip jest zupełnie inny i denerwuje się, gdy nie może regularnie zażyć jakiegoś wysiłku fizycznego - napisała.
Zobacz wideo Wpadki na królewskich ślubach Windsorów

Historia małżeństwa królowej Elżbiety i księcia Filipa

Królowa Elżbieta II od 1947 roku jest w związku małżeńskim z księciem Filipem. Gdy w 1952 roku objęła królewski tron, jej małżeństwo zeszło na dalszy plan. Książę Filip musiał żyć w cieniu żony, która z powodu wielu obowiązków nie miała dla niego czasu. Spowodowało to, że Filip zaczął prowadzić całkowicie oddzielne życie, w tym również życie erotyczne. Często był uczestnikiem tzw. "rzymskich party", na których bogatych mężczyzn obsługiwały nagie kobiety. Po tych incydentach królowa Elżbieta postanowiła wyprowadzić się od męża. Zaczęło się od oddzielnych sypialni, a skończyło na oddzielnych domach. Królowa Elżbieta zamieszkała w pałacu Buckingham, a książę Filip zmienił pałac na wiejski domek w Wood Farm, z dala od Londynu. W związku z oddzielnymi domami para widywała się tylko podczas oficjalnych uroczystości. Teraz będzie widzieć się codziennie.

BO

Więcej o:
Komentarze (21)
Królowa Elżbieta II i książę Filip od lat mieszkali oddzielnie. Teraz połączyła ich kwarantanna
Zaloguj się
 • eurotram

  Oceniono 9 razy 7

  Czyli nazwijmy rzeczy po imieniu: królowa zdecydowała się ileś lat temu na nieoficjalną separację. Jako królowa i największa strażniczka tradycji (z poświęcenia dla której jest powszechnie znana) nawet nie mogła pomyśleć o rozwodzie czy faktycznej separacji,ale są odizolowani na tyle na ile się nieformalnie da. Ale tutaj to jeszcze pół biedy: ciekawe czy w jakimś miejscu świata los był na tyle przewrotny by zetknąć ze sobą w ramach kwarantanny ex-małżonków,którzy rozstali się w sposób wybitnie burzliwy i od czasu rozwodu nie poprawili stosunków? Bo TO dopiero byłby huragan.
  Chociaż z drugiej strony...Filip jest długowieczny i twardy,ale byłoby podobną ironią losu gdyby przez koronawirusa przyszło mu odejść u boku Elżbiety (czego pewnie ani ona ani on zupełnie nie mieli w planach).

 • andrzej.duxa

  Oceniono 13 razy 7

  "Filip jest zupełnie inny i denerwuje się, gdy nie może regularnie zażyć jakiegoś wysiłku fizycznego"

  siła przyzwyczajenia, tyle sie chłop w zyciu naru...ał....

 • silthor

  Oceniono 6 razy 6

  Tak, tak, z pewnością zmuszą królową do wspólnego spędzania czasu z osobą zakażoną koronawirusem. Wy tam już chyba w ogóle nie myślicie...

  Sprawdźcie sobie jakiej wielkości domek (a w zasadzie kompleks domków) kryje się pod nazwą Windsor.

 • remul

  Oceniono 10 razy 4

  Nieśmiało zapytam czy można wspólnie spędzać czas osobno. „... wymusza na nich wspólne spędzanie czasu razem”.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli jak w piosence zespołu „Ich Troje”: TOGETHER AND YET APART

 • pintonek

  Oceniono 5 razy 3

  To jest sukces... ożenić się, odchować dzieci, odizolowac się od kobiety by cieszyć się długowiecznością

 • nutka7.17

  Oceniono 9 razy 3

  Jaka to "reumatyczna" historia:)

 • klan_fan

  Oceniono 2 razy 2

  Ona uwielbia spacery z psami. On wysiłek fizyczny.
  Niech idą razem. Niech królowa rzuca a jej królewski małżonek aportuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX