Książę Karol widział się z królową jeszcze przed kwarantanną. Jaki jest stan zdrowia Elżbiety II?

W środę do mediów dotarła informacja, że książę Karol uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Mężczyzna jest już na kwarantannie, jednak Brytyjczycy martwią się o królową. Elżbieta II widziała się bowiem z synem, zanim ten wykonał test!

Niedawno pisaliśmy, że rodzina królewska przebywa w dobrowolnej izolacji. Okazało się jednak, że kroki te podjęte zostały zbyt późno. U księcia Karola wykryto bowiem koronawirusa, co ogłoszono w środę. Brytyjscy poddani mają jednak jeszcze jeden powód, by martwić się o rodzinę królewską. Jak się okazuje, książę Karol miał niedawno kontakt z królową Elżbietą.

Stan zdrowia królowej Elżbiety II

W środę, 25 marca, Buckingham Palace poinformował, że książę Karol jest zakażony koronawirusem. Syn królowej Elżbiety II wykazuje lekkie objawy COVID-19 i przebywa obecnie na kwarantannie. Test jego żony, księżnej Camillii, dał natomiast wynik negatywny. Niewykluczone, że syn księcia Filipa zaraził się koronawirusem od księcia Monako, u którego również stwierdzono obecność COVID-19. Lekarze podejrzewają też, że książę mógł się zarazić 12 marca, jeszcze zanim poddał się dobrowolnej izolacji, podczas obiadu w Mansion House. Jest to wysoce prawdopodobne, zważywszy na daty. Na tym dotyczącym pożarów w Australii spotkaniu, obecne było bowiem międzynarodowe towarzystwo.

Co jednak bardzo niepokojące, tego samego dnia książę Karol złożył prywatną wizytę mamie, królowej Elżbiecie II. Jak podaje Independent, członkowie rodziny królewskiej widzieli się także kilkukrotnie jeszcze przed 12 marca. Na ten moment nie mamy informacji, czy królowa Elżbieta zaraziła się od syna koronawirusem, jednakże monarchini nie przejawia żadnych objawów. Jak powiedział rzecznik prasowy Pałacu Buckingham, królowa czuje się dobrze:

Jej wysokość królowa pozostaje w dobrym zdrowiu.

Dalej rzecznik dodał:

Królowa ostatnio widziała się z księciem Karolem 12 marca. Elżbieta II przestrzega wszelkich zasad mających na celu utrzymanie jej w dobrym zdrowiu.

Przypomnijmy, jeszcze kilka dni temu o zakażenie się koronawirusem Brytyjczycy podejrzewali księcia Filipa. Wielu było nawet przekonanych, że mąż królowej umarł. Pałac zdementował jednak te pogłoski.

Mamy nadzieję, że królowa i cała reszta rodziny nadal będzie cieszyć się dobrym zdrowiem, a książę Karol niedługo do nich dołączy.

PJA

Więcej o:
Komentarze (19)
Książę Karol widział się z królową jeszcze przed kwarantanną. Jaki jest stan zdrowia Elżbiety II?
Zaloguj się
 • qnqn

  Oceniono 10 razy 6

  Chyba odgryzę sobie aortę... książe, królowa, uj że nie moja, ale celebrytka. życie za ną bym oddał, jak i za ronaldo czy byAnn. Ja jpie co za stres. Przecież oni muszą żyć by wynaleźć lek na tego wirusa, raka, smog i zmianę klimatu.

 • baby1

  Oceniono 14 razy 4

  Stawiam, że Elka przeżyje Karola.

 • adso74

  Oceniono 4 razy 2

  Wydawało mi się, że rodzina królewska przez cały czas jest w dobrowolnej izolacji. Trochę jak zwierzątka w zoo (choć porównanie o tyle chybione, że w przypadku zwierząt trudno mówić o dobrowolności).

 • ps11111ps

  Oceniono 4 razy 2

  No byłyby jaja gdyby się okazało że Harry gdyby nie niedawna rezygnacja to by wkrótce został królem...

 • prawdaprawda

  Oceniono 4 razy 2

  No to szok dla niektórych zapewne.
  Okazało się, że jednak jest takim samym człowiekiem jak wszyscy.

 • eklesia

  Oceniono 6 razy 2

  Książęta i królowe chorują na koronawirusa i to jest straszna wiadomość.
  Ja chłop z chłopa od 50-ciu lat mam nieuleczalny łupież.
  I ta wiadomość jest dla mnie ważniejsza!

 • mjuhbun

  Oceniono 1 raz 1

  Królowa koronę już ma a z wirusem sobie poradzi albo i nie.

 • bogdan19741974

  Oceniono 5 razy 1

  wszyscy abdykuja(cesarz Japonii,krol Belgii,krolowa Niderlandow,chyba tez krol Hiszpanii)a ta...nie ruszy sie i tak uparta ze nikt z jej nastepcow nie dozyje do korony

 • june-of-44

  Oceniono 3 razy 1

  Ksiąze Karol jako dziedziczący może liczyć jedynie na koronę z wirusa.
  Elżbieta II już pokasłuje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX