Królewski ślub Beatrice odwołany! Przez pandemię musieli zmienić plany. Uroczystość odbędzie się w innej formie

Ceremonia ślubna księżniczki Beatirce i Edoardo Mapelii Mozziego stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko wskazuje na to, że planowana od miesięcy uroczystość odbędzie się w zupełnie innej formie, niż dotychczas zakładano.

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa pokrzyżowała księżniczce Beatrice ślubne plany. Wszystko wskazuje na to, że o hucznym weselu będzie mogła tylko pomarzyć. Rodzina królewska wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o zmianach dotyczących ceremonii księżniczki i jej narzeczonego, Edoardo Mapelii Mozziego.

Zobacz wideo

Księżniczka Beatrice zmienia ślubne plany

Wnuczka królowej Elżbiety, księżniczka Beatrice, miała stanąć na ślubnym kobiercu 29 maja 2020 roku. Uroczystość zaplanowano w  Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba. Po ceremonii planowano prywatne przyjęcie u królowej Elżbiety II, w ogrodzie pałacu Buckingham. Niestety księżniczka nie będzie miała okazji bawić się na własnym weselu. Plany ślubne uległy drastycznej zmianie

Ze względu na pandemię uroczystość nie odbędzie się w takiej formie, w jakiej została zaplanowana. Jak podaje Daily Mail, księżniczka Beatrice i Edoardo nadal planują zawarcie związku małżeńskiego, jednak w małym gronie, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół. Zrezygnowali natomiast z przyjęcia weselnego. Zmiany podjęto po to, by nie narażać członków rodziny królewskiej na niepotrzebne ryzyko zakażenia.

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelii Mozzi z niecierpliwością czekali na zawarcie związku małżeńskiego, ale para jest w pełni świadoma potrzeby uniknięcia niepotrzebnego ryzyka w obecnych okolicznościach. Zgodnie z poradami rządowymi dla Wielkiej Brytanii, ale nie tylko, przyszli małżonkowie zdecydowali się odwołać ceremonię - możemy przeczytać  w oświadczeniu rzecznika prasowego Pałacu.

Para odpowiedzialnie podeszła do tematu i zastosowała się do zaleceń rządowych. W obecnej sytuacji gromadzenie dużej grupy osób w jednej przestrzeni nie jest rozsądną decyzją. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.