Królowa Elżbieta II uciekła przed koronawirusem i wyprowadziła się z pałacu. "Pracownicy zaczynają panikować"

Koronawirus już dawno dotarł do Wielkiej Brytanii. Na Wyspach sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że Elżbieta II zdecydowała się na wyjazd. Monarchini jest w grupie podwyższonego ryzyka, a zarażenie może być u niej jedynie kwestią czasu. Wyprowadziła się z pałacu.

Królowa Elżbieta II ma 93 lata. To wiek, który w obecnej sytuacji stanowi dla niej duże ryzyko zarażenia koronawirusem. Brytyjczycy od kilku dni martwili się o zdrowie monarchini, sugerując, że zastosowane przez dwór środki ostrożności nie są wystarczające. Zrezygnowano już z oficjalnych powitań z podwładnymi, podczas których królowa podawała im swoją dłoń, jednak okazuje się, że epidemia rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, co zmusiło władczynię do podjęcia odważniejszych kroków. Wyprowadziła się z Pałacu Buckingham.

Zobacz wideo Koronawirus pokrzyżował plany również polskich osobowości medialnych. Klaudia El Dursi żali się tym, że nie może powrócić do kraju.

Królowa Elżbieta uciekła przed koronawirusem

Wielka Brytania nie przyjęła tak rygorystycznych metod walki z koronawirusem jak Polska. Na Wyspach życie towarzyskie wcale nie umarło. Rząd zalecił jedynie ostrożność osobom powyżej 70. roku życia, aby w miarę możliwości pozostawały w domach, ponieważ znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. 

Do osób starszych zalicza się również królowa Elżbieta, która do tej pory nie rezygnowała z publicznych wystąpień, podczas których gromadziło się wielu obywateli. W pałacu przestało być bezpiecznie, przede wszystkim ze względu na obecność w nim zagranicznych gości i reprezentantów innych krajów. 

 

W wywiadzie dla "Mirror", rzecznik Pałacu Buckingham poinformował, że królowa wyprowadziła się na kilka dni z Londynu. Aktualnie przebywa w swojej posiadłości w Windsorze. Ma pozostać tam do przyszłego tygodnia, jednak niewykluczone, że pobyt monarchini poza stolicą Wielkiej Brytanii się przedłuży. Wszystko w trosce o jej bezpieczeństwo i zdrowie. Anonimowy informator brytyjskiej bularówki, który jest blisko związany z rodziną królewską, zdradził szczegóły atmosfery, panującej na dworze:

Królowa cieszy się dobrym zdrowiem, ale wielu jej pracowników zaczyna panikować ze względu na koronawirusa. W pałacu wciąż przebywa mnóstwo zagranicznych gości.

Mamy nadzieję, że sytuacja niedługo się ustabilizuje, a Elżbieta II będzie mogła swobodnie i bez obaw pełnić swoje obowiązki. 

BWO 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.