Królowa Elżbieta II uciekła przed koronawirusem i wyprowadziła się z pałacu. "Pracownicy zaczynają panikować"

Koronawirus już dawno dotarł do Wielkiej Brytanii. Na Wyspach sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że Elżbieta II zdecydowała się na wyjazd. Monarchini jest w grupie podwyższonego ryzyka, a zarażenie może być u niej jedynie kwestią czasu. Wyprowadziła się z pałacu.

Królowa Elżbieta II ma 93 lata. To wiek, który w obecnej sytuacji stanowi dla niej duże ryzyko zarażenia koronawirusem. Brytyjczycy od kilku dni martwili się o zdrowie monarchini, sugerując, że zastosowane przez dwór środki ostrożności nie są wystarczające. Zrezygnowano już z oficjalnych powitań z podwładnymi, podczas których królowa podawała im swoją dłoń, jednak okazuje się, że epidemia rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, co zmusiło władczynię do podjęcia odważniejszych kroków. Wyprowadziła się z Pałacu Buckingham.

Zobacz wideo Koronawirus pokrzyżował plany również polskich osobowości medialnych. Klaudia El Dursi żali się tym, że nie może powrócić do kraju.

Królowa Elżbieta uciekła przed koronawirusem

Wielka Brytania nie przyjęła tak rygorystycznych metod walki z koronawirusem jak Polska. Na Wyspach życie towarzyskie wcale nie umarło. Rząd zalecił jedynie ostrożność osobom powyżej 70. roku życia, aby w miarę możliwości pozostawały w domach, ponieważ znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. 

Do osób starszych zalicza się również królowa Elżbieta, która do tej pory nie rezygnowała z publicznych wystąpień, podczas których gromadziło się wielu obywateli. W pałacu przestało być bezpiecznie, przede wszystkim ze względu na obecność w nim zagranicznych gości i reprezentantów innych krajów. 

W wywiadzie dla "Mirror", rzecznik Pałacu Buckingham poinformował, że królowa wyprowadziła się na kilka dni z Londynu. Aktualnie przebywa w swojej posiadłości w Windsorze. Ma pozostać tam do przyszłego tygodnia, jednak niewykluczone, że pobyt monarchini poza stolicą Wielkiej Brytanii się przedłuży. Wszystko w trosce o jej bezpieczeństwo i zdrowie. Anonimowy informator brytyjskiej bularówki, który jest blisko związany z rodziną królewską, zdradził szczegóły atmosfery, panującej na dworze:

Królowa cieszy się dobrym zdrowiem, ale wielu jej pracowników zaczyna panikować ze względu na koronawirusa. W pałacu wciąż przebywa mnóstwo zagranicznych gości.

Mamy nadzieję, że sytuacja niedługo się ustabilizuje, a Elżbieta II będzie mogła swobodnie i bez obaw pełnić swoje obowiązki. 

BWO 

Więcej o:
Komentarze (32)
Królowa Elżbieta II uciekła przed koronawirusem i wyprowadziła się z pałacu. "Pracownicy zaczynają panikować"
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 7 razy 7

  Właśnie, przy okazji, gdzie jest Ojciec Narodu, Geniusz Tatr, Bałwan Bałtyku, bezprzykładny bohater, który zawsze miał tyle do powiedzenia o Tusku, opozycji,. "gorszym sorcie" wylewając na wszystkich kubły pomyj? Leży pod pierzyną z łbem nakrytym poduszką, w zamkniętym pokoju, tak jak w stanie wojennym, a wierni knechci warują u jego progów odganiając wirusy?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 8 razy 6

  Może schował się u niej gnom z Żoliborza, też gdzieś uciekł 😜

 • agenciputinawon

  Oceniono 4 razy 4

  Super terminologia - "uciekła". Gratuluje matołkowi, autorowi tego sformułowania.

 • norman67

  Oceniono 4 razy 4

  A kaczka zza szafy na Żoliborzu z prywatnym respiratorem zakupionym z WOŚP-u, siedzi i s..a ze strachu.

 • arnika8

  Oceniono 4 razy 4

  A nasz najukochańszy przywódca prezes też gdzieś uciekł?

 • wawka3791

  Oceniono 6 razy 4

  A gdzie tym razem schował się ten odważny zbawca narodu, słońce Tatr, genialny strateg, waleczne serce, jarosławPolskęzbaw i jego najlepszy sort??? Zniknął jak 13 grudnia roku pamiętnego! Pod czyją spódnicą się schował, w czyją szafę wlazł, do której wersalki się zamelinował???

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 4

  Uciekła? Po prostu wyjechała do swojej zimowo-wiosennej posiadłości. W lecie spędzi wakacje w swojej letniej posiadłości. Tak czynili poprzednicy przez ostatnie 200 lat a wtedy mieli jeszcze swoje zamki w Afryce, Indiach...

 • extrafresh

  Oceniono 3 razy 3

  Czy zabrała ze sobą Jarosława, bo gdzieś wyparował?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX