Michał Szpak w długiej, białej sukni wspiera LGBT. "Żyjemy w homofobicznym kraju"

Michał Szpak stworzył nowy utwór, by wesprzeć mniejszości seksualne. Wystąpił w nim w długiej, białej sukni.

Michał Szpak jest bardzo barwnym artystą, słynącym z niepowtarzalnej charyzmy. Wokalista ma rzeszę fanów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Słynie z wyjątkowego stylu, który wielu onieśmiela. Jego wizerunek to połączenie męskości z kobiecymi dodatkami. Teraz postanowił dołączyć do dyskusji na temat praw mniejszości seksualnych. Swoje poparcie wyraził w utworze "Zanim", który nagrał razem z Barbarą Wrońską.

Michał Szpak wspiera społeczność LGBT

Utwór "Zanim" jest częścią składanki Music 4 Queers & Queens, która została stworzona przez Kayah oraz Paradę Równości. Cały projekt ma stanowić wyraz poparcia dla środowiska LGBT. Michał Szpak opublikował piosenkę na serwisie YouTube. Zamieścił tam również długi komentarz, w którym wyraził, że cały projekt i walka o równość jest dla niego niezwykle ważna.

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności. To jest niezwykle ciekawa sytuacja i dowód na to, że jeśli się tylko chce i jest się zdecydowanym, to nie ma rzeczy niemożliwych - czytamy.

O współpracy z Michałem Szpakiem opowiedziała również Barbara Wrońska. Nie bez powodu, to właśnie z nim stworzyła duet.

Jestem przerażona tym zjawiskiem, tym, że nie dajemy sobie prawa do życia i bycia w taki sposób, w jaki chcemy. Jako osoba, która jest przeciwko agresji, wywyższaniu się, dyskryminacji, rasizmowi i homofobii - napisałam o tym piosenkę. Utwór porusza kwestię tego, że ludzie niszczą się nawzajem, na oślep uderzając we wszystko, co czułe. Nie biorą pod uwagę tego, że łamią komuś życie. To tyczy się krytykowania czyjejś osobowości, sposobu bycia, twórczości, życia - każdej właściwie sfery. Do współpracy zaprosiłam Michała Szpaka, który bardzo często pada ofiarą takich zachowań. Choć jesteśmy stylistycznie różni, to czujemy to samo, a nasze światy się przeniknęły. To jest moja i Michała Parada Równości - czytamy.

Przypomnijmy, że Michał Szpak opowiadał już o trudach dorastania, Artysta pochodzi z Jasła, małej miejscowości na Podkarpaciu. W wywiadzie dla Party zdradził, że ludzie wielokrotnie go wyzywali i obrzucali obelgami.

Kiedyś w sklepie usłyszałem: „Ty, k***, małpo, wypier*** stąd!”. Albo ktoś rzucił mi prosto w twarz: „Transwestyta”, „Pier*** pedał” - wyznał. 

Znieść ataki pomogli mu jego wierni fani. 

Michał Szpak do obejrzenia utworu i teledysku zachęca wszystkich. Ostatnio w mediach społecznościowych opublikował serię zdjęć z pracy nad klipem. Większość osób zwróciła uwagę na strój artysty. Michał zapozował w śnieżnobiałej, długiej sukni. Internauci byli zachwyceni.

Cudowna i odważna sesja. Gratulacje.
Wspaniała piosenka i piękny przekaz - czytamy. 
 

Zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii.

Zobacz wideo Jak trenuje Michał Szpak? Już wiemy