Michał Szpak gorzko wspomina młodzieńcze lata. "Ktoś rzucił mi prosto w twarz: pier*olony pedał"

Michał Szpak słynie ze swojego nieszablonowego stylu. Swego czasu był on jednak źródłem problemów.

Michał Szpak od początku swojej kariery wyróżnia się nie tylko charakterystycznym głosem, ale też oryginalnym stylem. Długie włosy i kolorowe, niekiedy damskie elementy garderoby na dobre stały się jego znakami rozpoznawczymi. To przysporzyło mu równie wielu sympatyków, co i przeciwników.

Odpadła z "Voice of Poland" przez Michała Szpaka?

Zobacz wideo

Michał Szpak o hejcie na jego osobę

Michał Szpak pochodzi z Jasła, niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu. Jeszcze zanim wystąpił w programie "X Factor", lubił eksperymentować ze swoim wyglądem. Miał też odmienne od innych poglądy. Oryginalność, choć dziś jest jego atutem, stała się wówczas źródłem wielu nieprzyjemności. W wywiadzie dla "Party" Szpak zdradził, że ludzie często wyzywali go na ulicy.

Chyba musiałbym tu snuć całe opowieści z wulgaryzmami i epitetami na mój temat. Kiedyś w sklepie usłyszałem: „Ty, k***, małpo, wypier*** stąd!”. Albo ktoś rzucił mi prosto w twarz: „Transwestyta”, „Pier*** pedał” - przyznał.

Artysta nie ukrywa, że to fani pomogli mu znieść ataki. Widzowie zachwycili się jego oryginalnym stylem. Dziś Michał Szpak ma na koncie dwa albumy, wygraną w Opolu czy udany występ na Eurowizji.

W tym samym wywiadzie wokalista zdradził jednak, że hejt nie jest jego jedyną bolączką. 29-latek wciąż przeżywa śmierć swojej mamy. Kobieta odeszła w momencie, kiedy jego kariera zaczęła nabierać rozpędu.

Dla mnie to była i nadal jest katastrofa. Moje marzenia stały się nieważne. Rozpadałem się, bo to jest takie uczucie, jakby ktoś ci oderwał nogę, rękę, coś umarło i nigdy nie wróci. Nie zadzwonię do mamy i nie spytam o radę, nie podzielę się radością albo smutkiem. A każdy dookoła mówi: idź dalej, sięgaj po marzenia. Sięgnąłem, ale już trochę inny - powiedział.

Czas pokazał, że Michał spełnił swoje marzenia. Lubicie jego styl?

Więcej o: