Księżna Kate i książę William mieli imponujący tort weselny. Składał się z ośmiu pięter i pracowało przy nim 50 osób

29 kwietnia księżna Kate i książę William będą obchodzić 9. rocznicę ślubu. Na jaw wychodzą kolejne szczegóły dotyczące ceremonii i wesela. Na Instagramie pojawiły się zdjęcia ich tortu weselnego.

Księżna Kate i książę William mieli niezwykle bajkowy ślub i wesele. Ceremonii zaślubin w 2011 roku przyglądał się cały świat, a na jaw wychodzą kolejne szczegóły odnośnie przyjęcia weselnego. 

ZOBACZ: Księżna Kate zdradziła, co jest największą słabością księcia Williama. Małżonkowie zażartowali z tego publicznie

Zobacz wideo Rodzina królewska świętowała urodziny królowej

Tort weselny księżnej Kate i księcia Williama

Ośmiopiętrowe weselne ciasto zostało wykonane przez Fionę Cairns. Owocowy tort został ozdobiony kremem i białym lukrem. Zespół 50 cukierników spędził pięć tygodni, konstruując 900 delikatnych kwiatów w postaci pasty cukrowej, które ozdobiły każdy poziom. Dodano jeszcze 17 kwiatów z cukru, które miały szczególne znaczenie dla pary. Miały symbolizować miłość i małżeństwo. Cairns otrzymała fragment sukni ślubnej księżnej Kate, a cukrowa imitacja materiału znalazła się na cieście. 

Cukiernik opowiadała, że księżna miała wpływ na ostateczny wygląd tortu weselnego. Dokładnie wiedziała, czego chce i to ułatwiło Fionie pracę.

Pod wieloma względami powiedziałbym, że Kate zaprojektowała swój tort weselny, ponieważ bardzo dobrze wiedziała, czego chce, a czego nie. Pomysły pochodziły od niej, mieliśmy z nią spotkania. Dostawaliśmy krótkie wiadomości od Kate, w których nas uspokajała. Jest tak naturalna i tak urocza, jak wszyscy ją widzimy w mediach. To był wspaniały proces - mówiła Cairns.

Co ciekawe, sam tort nie został podany na weselu, ponieważ musiał zostać wystawiony w Pałacu Buckingham.

Wiele rzeczy nie poszło po myśli księżnej tego dnia. Podobno Kate zalała się łzami przed ślubem. Powodem miała być jej ślubna kreacja. Dodatkowo jedno z najpiękniejszych zdjęć ślubnych Kate i Williama mogło nie powstać

DK

Więcej o:
Komentarze (8)
Księżna Kate i książę William mieli imponujący tort weselny. Składał się z ośmiu pięter i pracowało przy nim aż 50 osób
Zaloguj się
 • berig123

  Oceniono 10 razy 10

  Dajcie już sobie siana z tymi nierobami!!!

 • rodrigezoo

  Oceniono 11 razy 9

  Oglądam The Crown- dziwię się, że Brytyjczycy utrzymują nierobów żyjących w mega luksusie przez wieki. Owszem, monarchia ma swoją kasę, ale żeby w 21 wieku ludzie żyli w takim obłędzie i jeszcze robili z tego cyrk.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 6

  To dzieło kiczu ma jeszcze jedną zaletę. Nie smakuje.
  Tort miał stać na stole i imponować swoją wielkością.

 • bubba

  Oceniono 6 razy 4

  Tort absurdalny, podobnie jak cała royal family.
  Najlepsi są panowie royalsi, w groteskowych mundurach przypominają afrykańskich kacyków

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 3

  Trochę ten tort nieświeży, chyba komuś zaszkodził :D
  Nie mogę się doczekać, jakie jeszcze cenne informacje odkopiecie. Może co jadła Diana na podwieczorek po kłótni z Karolem?

 • gienia5

  Oceniono 5 razy 1

  Kto cenzuruje zdjęcia księżnej i dlaczego ? Prawie nie ma takich, na których nie jest uśmiechnięta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX