Filozoficzna Magda Gessler chce, by wybory prezydenckie zostały przełożone. "Nie dajmy się porwać tajfunowi!"

Magda Gessler zabrała głos w sprawie wyborów prezydenckich, które mają się odbyć 10 maja. Uważa, że ze względu na sytuację powinny być przełożone.
Zobacz wideo Tylko nam Magda Gessler zdradza swoje tajemnice

Magda Gessler postanowiła wykorzystać swoją popularność i zasięgi w social mediach - ma prawie milion obserwatorów. Gwiazda zaapelowała, żeby przełożyć wybory. Na jej profilu pojawił się wpis, w którym wyraziła swoje obawy i wystosowała argumenty, które przemawiają za tym, że wybieranie prezydenta w tym trudnym czasie ogranicza Polaków i nie pozwoli im zagłosować zgodnie z sumieniem.

Magda Gessler chce przełożenia wyborów

Swój wpis zaczęła od rozważań na temat tego, co się teraz dzieje na świecie. Zastanawia się nad tym, dlaczego nas dotknęła zaraza.

Dziś świat stanął do góry nogami. Porywa nas potężny tajfun i wciąga w dotąd nieznaną czasoprzestrzeń. Wywołuje strach, panikę, dezorientację. To, co kiedyś wydawało nam się normalnością, dziś jest idyllicznym życzeniem. Czy to kara za nasz globalizm? Za brak pokory? Za zachłanność? Za zadawanie sobie bólu, krzywdy, ocenę, za szyderczy uśmiech i brak zrozumienia? Dziś jesteśmy nadzy wobec świata. Czy zatem to nowa lekcja człowieczeństwa? Czy nasza nagość zostanie ubrana w pokorę, szczerość, miłość, tolerancję? - zastanawia się. 

Podkreśliła, że w przeszłości wiele razy mieliśmy już takie lekcje, a zło wiele razy uderzyło "w świat, w ludzi, w przyrodę, w kulturę". Prowadząca program "Kuchenne rewolucje" czuje, "jakbyśmy byli obmywani mocnym strumieniem wody" i wyraża nadzieję, że jest ona "czyta i krystaliczna". Później płynnie przeszła do tematu wyborów:

Ziemia oddycha, bo człowiek się zatrzymał! Czujecie jej tętno? Umiecie słuchać? Czy tylko postrzegamy i patrzymy ślepo za tym, co najmniej wartościowe? Może dotąd nie dostrzegaliśmy „środka”, nie dostrzegaliśmy „serca”. Wybory. Symbol wolności naszego kraju! Wyznaczenie dalszej drogi. Wyznaczenie nastrojów i obietnica dobrej przyszłości. Nadzieja. Ufność. Biała karta - napisała.

Poprosiła, żeby nie ignorować tego, co się dzieje:

Nie dajmy się porwać tajfunowi! Nie akceptujmy warunków, jakie są nam podawane na złotej tacy przywilejów! Sprzeczność, wykluczenie - tak jest dziś. Sumienie wobec narzuconej konieczności. Ból łamie mi serce. Całe życie bliskie mi były takie wartości i ideały jak tolerancja, miłość w przeróżnej odmianie, czułość, życzliwość, kolory, uśmiech! - zaapelowała.
 

W dalszej części opisała swoje stanowisko. Jest absolutnie za przełożeniem terminu wyborów, a wszystko po to, "aby te wspomniane wartości nie umarły". Uważa, że obecna sytuacja może wpłynąć na Polaków, którzy zagłosują inaczej, niż zrobiliby to, gdyby życie toczyło się normalnie i nie doszło do obostrzeń.

Pozwólmy zagłosować Polakom i Polkom w zgodzie z sumieniem, a nie zniewolonym przez obecną sytuację. Zadbajmy o obiektywizm i złapanie świeżego powietrza po wyjściu z izolacji, w której się teraz znaleźliśmy, i która determinuje nasze podejście, nasze myśli i potencjalne wybory. Niech ten przysłowiowy „wiatr” otworzy nam oczy, rozum i na nowo pozwoli się nam odrodzić i spojrzeć na wszystko z obiektywizmem i zgodnie z własnym sumieniem. Teraz, w tych warunkach izolacji, to jest niemożliwe.... Przesyłam wam mój ogród. Moje zen #przelozmywybory. Dziękuję - tłumaczy.

Wpis Magdy Gessler poruszył internautów. Wielu zapewniło swoją idolkę, że w pełni się z nią zgadza i ma takie samo zdanie. Uważają, że nikt lepiej tego nie ujął i nie trafił w punkt tak jak ona. A Wy co o tym myślicie? Zgadzacie się z Magdą Gessler?

AW

Więcej o: