Robert Makłowicz o TVP. "Nie oglądam". Zdradził też, co myśli o kontrowersyjnym materiale o Kindze Rusin [TYLKO U NAS]

Robert Makłowicz w rozmowie z Plotkiem zdradził, co myśli na temat manipulacji, jakich w ostatnim czasie dopuściła się Telewizja Polska. Podróżnik opowiedział też o tym, jakie są jego plany na niedaleką przyszłość.

Robert Makłowicz od niedawna jest aktywny w mediach społecznościowych, a jego konto na Instagramie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Naszą uwagę przykuł zwłaszcza ostatni wpis krytyka kulinarnego. Makłowicz zdradził w nim, że niebawem pokaże swoim fanom, co udało mu się ugotować na filipińskiej wyspie Bohol, a co nie zostało wyemitowane w Telewizji Polskiej. ( TVP przestało emitować odcinki programu "Makłowicz w podróży", po tym, jak zerwała umowę z publicystą).

 
Zobacz wideo

Robert Makłowicz o TVP

W rozmowie z nami Makłowicz powiedział o kulisach swojego nowego projektu. Przy okazji zdradził też, że kością niezgody w jego relacjach z TVP był nie tylko spot, w którym zmanipulowano wypowiedź podróżnika. Okazuje się, że Telewizja Polska nie chciała zapłacić Makłowiczowi za ostatnie, nagrane już odcinki formatu. 

Nie opublikuje odcinka, są one własnością Telewizji Polskiej, a jedynie przepis. TVP zerwało ze mną umowę. Z pięciu odcinków z Filipin wyemitowano tylko jeden, a potem umowa została zerwana. Summa summarum telewizja zapłaciła za te odcinki, bo to było przedmiotem sporu, ale w końcu zapłaciła. Z mocy prawa to jest jest jej własność. A to dlaczego tych odcinków nie emituje, to już nie jest pytanie do mnie - powiedział Makłowicz. 

Robert Makłowicz materiale TVP z Kingą Rusin

W związku z tym, że Robert Makłowicz na własnej skórze doświadczył, czym są manipulacje TVP (więcej na ten temat TUTAJ), zapytaliśmy krytyka kulinarnego, co myśli o żenującym materiale wyemitowanym w "Wiadomościach" na temat Kingi Rusin (Piotr Zelt twierdzi, że jego wypowiedź o zachowaniu dziennikarki wycięto z kontekst.)

Czytałem o tym, ale nie oglądałem. Nie oglądam TVP od jakiegoś czasu. Trudno mi więc odnosić się do czegoś, czego nie widziałem. Mogę jednak powiedzieć, że nie specjalnie mnie to dziwi. Tak się niestety dzieje. Cóż, mogę poradzić na to ja, biedny. Sam nic, to jest kwestia systemowa i zmian, jakie zależą od wyniku wyborów - mówił. 

A później dodał:

Nie jest to pierwszy raz, kiedy ktoś mówi, zmanipulowano jego wypowiedź. Takie rzeczy dzieją się nierzadko. Jako obywatelowi tego kraju jest mi przykro z tego powodu - usłyszeliśmy. 

Obecnie nie zobaczymy Roberta Makłowicza w żadnym z programów emitowanych w stacji Jacka Kurskiego. Dla fanów krytyka kulinarnego mamy jednak dobrą wiadomość. Robert Makłowicz zamierza przenieść swoją aktywność zawodową do internetu. Już w tym roku, najpewniej późną wiosną, zobaczymy jego pierwsze nagrania. Póki co dziennikarz będzie zwiedzał Europę i to o kuchni tej części świata będzie nam opowiadał. 

AG 

Więcej o: