Elżbieta Zapendowska martwi się o Roksanę Węgiel. "Kariera zburzy jej życie"

Elżbieta Zapendowska wypowiedziała się na temat obecnych gwiazd muzyki pop. Nauczycielka śpiewu obawia się o Roksanę Węgiel.

Elżbieta Zapendowska jest najpopularniejszą nauczycielką śpiewu w Polsce. Szkoliła m.in. Dodę i Edytę Górniak, a sławę przyniosły jej programy telewizyjne, w których zasiadała w jury. Trenerka ma dość ostre spojrzenie na polski show-biznes i artystów. W najnowszym wywiadzie nie szczędziła im słów krytyki. Oberwało się nawet Roksanie Węgiel.

Elżbieta Zapendowska o młodych gwiazdach 

W najnowszym wywiadzie, którego Elżbieta Zapendowska udzieliła serwisowi Plejada, trenerka odnosi się do młodych wokalistów i wokalistek. Uważa, że większość niewiele umie i nie jest skora do nauki. 

Mają roszczeniowe podejście do wszystkiego. Uważają, że skoro mają talent, to wszystko im się należy. Bzdura! Ile jest programów promujących ludzi śpiewających? Mnóstwo! Ile jest tam świetnych wokalistów? Całe tłumy. Ilu z nich robi karierę? Prawie nikt. Gdzie jest powód? Ładne śpiewanie to za mało, by osiągnąć sukces- zaczyna Zapendowska. 

Według Elżbiety Zapendowskiej sam talent to za mało. Trzeba mieć to coś, co pozwoli publiczności zapamiętać artystę. To już nie takie proste.

Ładne śpiewanie to coś poprawnego, a poprawność nie jest interesująca. Trzeba mieć w sobie coś, co przykuje uwagę odbiorców i co spowoduje, że zatrzymają się oni w pół kroku, słysząc nasz głos. Bardzo śmieszy mnie, jak ładnie śpiewające polskie wokalistki mówią, że są artystkami. Nie są! One są po prostu piosenkarkami, które poprawnie wypadają na scenie. To wszystko - dodaje.

Elżbieta Zapendowska o Roxie Węgiel

Na sam koniec oberwało się nieco Roksanie Węgiel. 15-latka jest w polskim show-biznesie już ponad dwa lata i w bardzo szybkim tempie robi karierę. Elżbieta Zapendowska obawia się, że może źle się to odbić na jej życiu, co więcej, takich utalentowanych dziewczyn co Roxie szkoliła już dziesiątki.

Dziewczynek tak zdolnych,  jak ona, słyszałam na swoich warsztatach przynajmniej z dziesięć. Uważam, że to, że robi karierę w tak młodym wieku, zburzy jej życie. Może to i dobrze? Może show-biznes potrzebuje ofiar? - dywaguje nauczycielka. 

Trudno nie podzielać obaw Elżbiety Zapendowskiej. Tak duża kariera, w tak młodym wieku już nieraz odbiła się czkawką. Oby Roxie była wyjątkiem od tej smutnej reguły.

RG

Więcej o:
Komentarze (29)
Elżbieta Zapendowska o Roksanie Węgiel. "Kariera zburzy jej życie"
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 5 razy 5

  Jednym słowem: ładne śpiewanie nie wystarczy, żeby zrobić karierę, a jeszcze gorsze jest zrobić karierę. Węgla wystarczy nam na 200 lat, tak poza tym, więc luz.

 • Hannes Quartz

  Oceniono 10 razy 4

  Czy jak ktoś będzie uczył chemii to też go będziecie gimbazowe przygłupy nazywać "trenerem chemii"?! Myślicie, że przez to tacy "światowi" jestescie?!

 • pumpernik

  Oceniono 3 razy 3

  Programy "promujące ludzi śpiewających" służą wyłącznie do zapewniania wysokiej oglądalności.

 • ps11111ps

  Oceniono 4 razy 2

  Prawda jest taka, że umiejętność śpiewania to naprawde nie jest nic aż tak wyjątkowego, żeby czyniło z kogoś gwiazdę. Ludzi ładnie śpiewających są tysiące.
  Sukces jest tylko i wyłącznie kwestią odpowiedniego wypromowania osoby, oraz otwartości tejże osoby na pozbycie się jakickolwiek elementów prywatności i na sprzedawanie samej siebie za odpowiednią stawkę. Niestety

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 2

  Węgiel w dzisiejszych czasach nie ma przyszłości.
  Ropa naftowa, ani gaz ziemny też.
  Tylko czysta energia!
  Roxi Solar!

 • owrank

  Oceniono 2 razy 2

  ktoś pamięta Krzysia Antkowiaka, który zabłysnął w podobnym wieku jak Roxy dzięki znajomości jego ojca z kompozytorem Panem Cyganem ? dopóki był dzieckiem to był w mediach, potem rola w jednym marnym filmie a teraz już nikt się nie interesuje co robi...

 • 3guziec

  Oceniono 4 razy 2

  Oby nie trafiła na tego z tęczowy music box.

 • pazurek55

  Oceniono 5 razy 1

  Jeszcze nie słyszałam żeby Zapendowska kogoś pochwaliła ... Gdyby Zapendowska żyła w USA to Whitney Houston miałaby przesrane.

 • dryfulec

  Oceniono 1 raz 1

  Spoko, będzie sobie panienka śpiewać po kopalniach. Jak ktoś ma imię Roksana a na dodatek nazwisko Węgiel, to ma szansę jedynie na karierę w kabarecie, albo właśnie w górnictwie. Roksana Węgiel, Żaneta Kupa, Żozefina Łajno-Przyklęska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX