Elżbieta Zapendowska martwi się o Roksanę Węgiel. "Kariera zburzy jej życie"

Elżbieta Zapendowska wypowiedziała się na temat obecnych gwiazd muzyki pop. Nauczycielka śpiewu obawia się o Roksanę Węgiel.

Elżbieta Zapendowska jest najpopularniejszą nauczycielką śpiewu w Polsce. Szkoliła m.in. Dodę i Edytę Górniak, a sławę przyniosły jej programy telewizyjne, w których zasiadała w jury. Trenerka ma dość ostre spojrzenie na polski show-biznes i artystów. W najnowszym wywiadzie nie szczędziła im słów krytyki. Oberwało się nawet Roksanie Węgiel.

Elżbieta Zapendowska o młodych gwiazdach 

W najnowszym wywiadzie, którego Elżbieta Zapendowska udzieliła serwisowi Plejada, trenerka odnosi się do młodych wokalistów i wokalistek. Uważa, że większość niewiele umie i nie jest skora do nauki. 

Mają roszczeniowe podejście do wszystkiego. Uważają, że skoro mają talent, to wszystko im się należy. Bzdura! Ile jest programów promujących ludzi śpiewających? Mnóstwo! Ile jest tam świetnych wokalistów? Całe tłumy. Ilu z nich robi karierę? Prawie nikt. Gdzie jest powód? Ładne śpiewanie to za mało, by osiągnąć sukces- zaczyna Zapendowska. 

Według Elżbiety Zapendowskiej sam talent to za mało. Trzeba mieć to coś, co pozwoli publiczności zapamiętać artystę. To już nie takie proste.

Ładne śpiewanie to coś poprawnego, a poprawność nie jest interesująca. Trzeba mieć w sobie coś, co przykuje uwagę odbiorców i co spowoduje, że zatrzymają się oni w pół kroku, słysząc nasz głos. Bardzo śmieszy mnie, jak ładnie śpiewające polskie wokalistki mówią, że są artystkami. Nie są! One są po prostu piosenkarkami, które poprawnie wypadają na scenie. To wszystko - dodaje.

Elżbieta Zapendowska o Roxie Węgiel

Na sam koniec oberwało się nieco Roksanie Węgiel. 15-latka jest w polskim show-biznesie już ponad dwa lata i w bardzo szybkim tempie robi karierę. Elżbieta Zapendowska obawia się, że może źle się to odbić na jej życiu, co więcej, takich utalentowanych dziewczyn co Roxie szkoliła już dziesiątki.

Dziewczynek tak zdolnych,  jak ona, słyszałam na swoich warsztatach przynajmniej z dziesięć. Uważam, że to, że robi karierę w tak młodym wieku, zburzy jej życie. Może to i dobrze? Może show-biznes potrzebuje ofiar? - dywaguje nauczycielka. 

Trudno nie podzielać obaw Elżbiety Zapendowskiej. Tak duża kariera, w tak młodym wieku już nieraz odbiła się czkawką. Oby Roxie była wyjątkiem od tej smutnej reguły.

RG