Królowa Elżbieta II jest chora. Odwołała ważne coroczne spotkanie. Zrobiła to w ostatniej chwili. Rzecznik prasowy komentuje jej stan

Królowa Elżbieta II źle się poczuła i odwołała ważne coroczne spotkanie. Rzecznik prasowy królowej skomentował jej stan zdrowia w brytyjskiej prasie.

93-letnia Królowa Elżbieta II do tej pory cieszyła się świetną formą i zdrowiem. Niestety, "Daily Mail" informuje właśnie, że monarchini rozchorowała się i w ostatniej chwili odwołała ważne, coroczne spotkanie w Women's Institute w Norforlk.

Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie:

Zobacz wideo

Jaki jest stan zdrowia królowej Elżbiety II?

Rzecznik prasowy Pałacu Buckingham udzielił komentarza dziennikowi "Daily Mail" na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Zapewnił, że nie ma powodów do niepokoju, a królową dopadło zwykłe przeziębienie.

Nie była gotowa na spotkanie - powiedział.

Warto dodać, że królowa nie zwalniała do tej pory tempa. W 2019 roku miała aż 295 oficjalnych spotkań. Mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

Jednocześnie nie jest to dobry czas dla królowej Elżbiety. Zawirowania wokół kolejnych skandali, pojawiających się w rodzinie królewskiej bez wątpienia nie pozostają bez wpływu na jej zdrowie. Możemy mieć tylko nadzieję, że przynajmniej na jakiś czas nikt więcej nie będzie chciał się ani zrzec tytułu książęcego (William, patrzymy na Ciebie!) i nikt nie uwikła się w jakąś aferę.

Królowa Elżbieta II ciężko znosi zamieszanie wokół Meghan i Harry'ego. Ich głośne odejście z rodziny królewskiej zaczęło się jeszcze przed świętami. Małżonkowie zdecydowali, że jeszcze w listopadzie opuszczają Wielką Brytanię i przenoszą się na kilka tygodni do Kanady. Meghan i Harry spędzili tam grudzień, święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i wrócili do Wielkiej Brytanii tylko po to, żeby ogłosić swoje decyzje. Potem znowu wylecieli. Jeśli doda się do tego aferę pedofilską, w którą zamieszany jest książę Andrzej, nie ma się co dziwić, że królowa Elżbieta przeżywa teraz naprawdę trudne chwile - jedne z najtrudniejszych od początku swoich rządów.

KM