Nikkie de Jager wyznała, że jest transseksualna. Jej kanał na YouTube obserwuje 12 mln ludzi. "Gdy miałam 14 lat zaczęłam brać hormony"

Nikkie de Jager z kanału Nikkie Tutorials zrobiła coming out. Jedna z najpopularniejszych youtuberek branży beauty jest transseksualna.

Nikkie de Jager ma dopiero 25 lat, a już jest jedną z najbardziej znanych influencerek branży beauty na świecie. Jej kanał na YouTubie subskrybuje aż 12 milionów użytkowników. Tym razem Nikkie zebrała się na poważne wyznanie. Po latach zdradziła swoim fanom, że jest kobietą transspłciową i urodziła się jako chłopiec. 

Nikkie Tutorials: coming out

Nikkie urodziła się jako chłopiec i długo zwlekała z powiedzeniem o sobie światu. Decyzja o coming oucie nie była dla niej łatwa. 

Nagrywanie tego jest przerażające, ale także niezwykle wyzwalające(...) Chciałam wam opowiedzieć o tej części mnie już od bardzo dawna, ale nigdy nie mogłam znaleźć na to odpowiedniej pory. Tak, jestem osobą transpłciową, ale koniec końców jestem po prostu sobą - wyznała Nikkie. 

Nikkie czuła się dziewczynką już od najmłodszych lat. Na szczęście mogła liczyć na wsparcie mamy i nauczycieli ze szkoły. 

Od kiedy pamiętam byłam przekonana, że jestem dziewczynką. Nie mogłam zrozumieć, czemu mam krótkie włosy, czemu muszę nosić ubrania dla chłopców, a nie mogę nosić sukienek. Bawiłam się lalkami, lakierem do paznokci, szczotkami. Interesowałam się tym wszystkim, co inne dziewczynki - kontynuowała.

Nikkie proces zmiany płci zaczęła już jako 14-latka, toteż w wieku niespełna 19 lat była już po wszystkich niezbędnych zabiegach. 

Gdy miałam 14 lat zaczęłam brać hormony, bo byłam bardzo wysoka i nadal rosłam. Dostałam środki na wstrzymanie wzrostu, bo miałam być jeszcze wyższa. Przed 19. urodzinami byłam już po pełnej korekcie płci. Działałam już wtedy na YouTubie.
 

Decyzja Nikkie nie była do końca dobrowolna. Youtuberka kilka dni wcześniej była szantażowana, że jeżeli nie zapłaci, ktoś wyjawi jej tajemnicę. Wybrała inną drogę i utarła nosa szantażystom.

Koreańska pielęgnacja jest modna, ale co z makijażem? Zobacz, jak pomalować się niczym gwiazda k-popu:

Zobacz wideo

RG