Meghan Markle i książę Harry oraz księżna Kate i książę William zwrócili się do ofiar pożarów w Australii. Wydali oświadczenia

Na oficjalnych profilach dwóch par królewskich: księżnej Kate i księcia Williama oraz Meghan Markle i księcia Harry'ego pojawiły się oświadczenia. Wyznali w nich, że solidaryzują się z ofiarami pożarów w Australii i wyrazili swój smutek.
Zobacz wideo

Wydarzenia w Australii wstrząsnęły światem. Ogromne pożary spowodowane niewyobrażalnie wysokimi temperaturami zniszczyły już ponad trzy miliony hektarów lasów, zabiły prawie pół miliarda zwierząt. Zanotowano też śmierć 24 osób. Z ofiarami solidaryzują się ludzie na wszystkich kontynentach, w tym także członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej: księżna Kate i książę William oraz Meghan Markle i książę Harry.

Meghan, Harry, Kate i William o sytuacji w Australii

Księżna Kate i książę William wyrazili w swoim oświadczeniu niedowierzanie z powodu rozmiarów kataklizmu. Zapewnili, że myślami i modlitwą są z mieszkańcami Australii.

Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni informacjami o pożarach, które niszczą domy, majątki i dziką przyrodę w całej Australii. Nasze myśli i modlitwy są teraz ze wszystkimi ludźmi i społecznościami, które dotknęła ta katastrofa. Wysyłamy najgłębsze kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar tragedii oraz odważnym strażakom, którzy nieustannie ryzykują życiem, aby ratować życie innych - brzmi ich komunikat na oficjalnym profilu Pałacu Kensington.

Głos zabrali także Meghan Markle i książę Harry. Treść jest dość podobna:

Nasze myśli i modlitwy są skierowane do tych w całej Australii, którzy nadal mierzą się z niszczycielskimi pożarami. Od obszarów, z którymi jesteśmy osobiście związani (...) po pożary w Kalifornii i Afryce, jesteśmy porażeni coraz częstszym występowaniem tego typu klęsk żywiołowych(...). Ten globalny kryzys środowiskowy jest teraz opisywany jako ekobójstwo. Łatwo jest czuć się bezradnym, ale zawsze jest sposób, by pomóc - napisali.

Oba posty zostały opatrzone fotografiami pochodzącymi z Australii. Na obu ujęty został tragizm sytuacji i cierpienie mieszkańców kraju - w tym także bezbronnych zwierząt. Wskutek pożarów mogło - wedle szacunków - zginąć już nawet pół miliarda zwierząt. W mediach już pojawiają się opinie, że liczba tych ofiar może wzrosnąć do miliarda.

AW

Więcej o:
Komentarze (112)
Meghan Markle i książę Harry oraz księżna Kate i książę William zwrócili się do ofiar pożarów w Australii
Zaloguj się
 • Gość: Anka

  Oceniono 27 razy 23

  Myślę, że najbardziej tym zwierzętom pomoże modlitwa :).
  Totalne bredzenie !

 • mimamima

  Oceniono 39 razy 23

  Akurat oni, będąc tak wpływowymi osobami na świecie, mogliby zrobić coś więcej dla Australii niż wydać oświadczenia.

 • Gość: Ja

  Oceniono 23 razy 19

  Wszystkim od razu zrobiło się lepiej/chłodniej, skoro wydali oświadczenia.

 • an_ma_o

  Oceniono 26 razy 18

  A dlaczego wojsko trumpa tam nie pomaga i nie ingeruje ??? ....a bo tam nie ma ropy...

 • Gość: Aaa

  Oceniono 20 razy 14

  Po co komu te oświadczenia, kasę niech dadzą na walkę z żywiołem.

 • Gość: Kosmaty

  Oceniono 23 razy 9

  A Książę Andrew to z rozpaczy nalał sobie drinka i poszedł na górę.

 • mariachi77live

  Oceniono 12 razy 8

  Całe szczęście, że się modlą. Od tego już zaczęły się zbierać nad Australią deszczowe chmury, a poparzone zwierzęta mają się lepiej. Wezwijcie jeszcze na pomoc Bashoborę to wskrzesi tych umarłych

 • jotes55

  Oceniono 7 razy 7

  Zamiast oswiadczen powinni zorganizowac zaplecze i wsparcie logistyczne. Powolac jakis woluntariuszy, ochotników do walki z ogniem, kupic lub wynajac specjalistyczny sprzet. Stac ich na to.

 • prawdziwy_qwertyk

  Oceniono 15 razy 7

  Szybko wskakujcie w prywatnego jeta I organizujcie konferencje klimatyczna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX