Woźniak-Starak nie powinna się uśmiechać, po co Rosati alimenty, ma na Chanel. Wydaliśmy już wyroki. "Przemoc nie boli mniej, bo masz na sobie D&G"

Kobiety nie mają lekko w żadnej branży czy sferze życia, ale show-biznes to dla nich wyjątkowo paskudne i toksyczne środowisko. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do zawyżonych standardów wizualnych i wiecznej pogoni za młodością, która najczęściej kończy się w gabinetach medycyny estetycznej. Moralność znanych kobiet, w przeciwieństwie do mężczyzn, to kolejna kwestia, z której są stale rozliczane. No bo przecież wszystko robią nie tak.

Internauci lubują się w strofowaniu, pouczaniu i radzeniu sławnym i bogatym. W końcu status celebrycki niczego nie zmienia - to też ludzie i w sytuacjach, które dotykają wszystkich bez wyjątku, powinni zachowywać się tak, jak my sobie tego życzymy. O ile nie jest to groźne przy dylematach pt. "ja bym takiej sukienki na komunię dziecka nie założyła", to już wskazywanie jedynej słusznej ścieżki w chwilach, gdy ktoś stoi na rozstaju dróg, jak najbardziej tak.

Najlepiej wiemy, jak ma wyglądać żałoba

Boleśnie przekonuje się o tym Agnieszka Woźniak-Starak, która w sierpniu straciła męża. Spodziewana wrzawa wokół tego wydarzenia nie przycichła z chwilą pogrzebu, wręcz przeciwnie. Każde publiczne pojawienie się prezenterki od tamtego czasu to dla internautów doskonały pretekst do tego, żeby okrutnie przeanalizować jej podejście do tragedii. Przyłapana kilka tygodni po śmierci męża na zakupach w drogim sklepie? Niesłychane! Uśmiechnięta na imprezie rodzinnej fundacji? Skandal! Ciężko tłumaczyć to wszystko bezkształtnym i ślepym hejtem, bo analizując przywoływane wpisy, szybko da się zauważyć pewną zależność. Im bardziej oceniający komentarz, tym bardziej prywatna historia, która się za nim kryje.

"Ja przeżyłam podobną tragedię i nie wychodziłam po niej dwa lata z domu" - to tylko jeden z wielu przykładów i swoisty imperatyw, według którego należy rozliczać absolutnie wszystkich. Nie ma tu współczucia i szacunku, jest po prostu kolejna okazja, żeby udowodnić samemu sobie, że się postąpiło lepiej. Być może to forma terapii, ale kosztem drugiego człowieka, z którego uczuciami nikt się nie liczy. Wypada mieć tylko nadzieję, że Agnieszka podjęła jedyną słuszną decyzję i w zakamarki sekcji komentarzy się po prostu nie zapuszcza.

Agnieszka Woźniak-StarakAgnieszka Woźniak-Starak KAPiF

Umiemy wyliczyć alimenty

Wyliczanie akceptowalnego czasu żałoby jest jednak niczym przy wyliczaniu pieniędzy, bo to lubimy najbardziej: zaglądać do cudzego portfela. Całe tabuny samozwańczych księgowych i kuratorów towarzyszą Weronice Rosati, która walczy o regularne alimenty na córkę. Publiczna walka z byłym partnerem ma wysoką cenę, bowiem wydatki aktorki są stale pod lupą. No bo jak to, tu się domaga tylu i tylu tysięcy, a na ramieniu torebka od Chanel za małą fortunę?! Ostatnio Weronika pochwaliła się zwycięstwem w licytacji kolczyków Elizabeth Taylor i choć nie ujawniono kwoty zapłaconej za pamiątki po jej idolce, ogólnopolski sąd internetowy wydał wyrok.

"To po to jej te wysokie alimenty!" - grzmieli anonimowi sędziowie. Utarło się przecież, że samotna matka potrzebująca alimentów to obraz nędzy i rozpaczy, odejmująca sobie od ust, zaniedbana i zapomniana. Być może Rosati, pochodząca z bogatej rodziny i epatująca luksusem, nie wydaje się najlepszą ambasadorką "zwykłych Polek", ale choć nosi droższe buty i sukienki, to problemy, z którymi się zmaga, są jak powszechne. Przemoc domowa nie boli mniej, bo masz na sobie Dolce & Gabbana, a alimenty to nie jałmużna na przeżycie "do pierwszego". Osoby publiczne wiele nam ze swojego życia pokazują, nasze oczekiwania, a często już wymagania, stale rosną, ale obowiązku dzielenia się historią zakupów i przelewów raczej spodziewać się nie powinniśmy. Rozumiem gorycz gorzej usytuowanych, gdy czytają o bajońskich dla nich kwotach, ale niezależnie od ich wysokości te pieniądze wciąż nie są twoje, więc dysponowanie budżetem zostaw jego właścicielce.

Weronika RosatiWeronika Rosati instagram/weronikarosati

Specjaliści od moralności? To też my

I czas na ostatnią, moją ulubioną część tej kołtuńskiej trylogii, czyli zaglądanie do łóżka. Uwielbiamy filmy, w których ludzie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, rzucają wszystko dla miłości i tracą głowę, mimo że cały świat jest przeciwko nim. W prawdziwym życiu to już nie przejdzie, a na pewno nie u celebrytów. Ich obowiązują inne zasady, zgodnie z którymi Maffashion krótko po zerwaniu ze swoim narzeczonym absolutnie nie może związać się z innym mężczyzną, nie wspominając o kolejnych zaręczynach.

Julia Wieniawa kończy za chwilę 21 lat i do tej pory miała dwóch medialnych chłopaków, ale to wystarczyło, żeby dorobić się wśród komentujących łatki latawicy. Czytając wpisy pod artykułami o miłosnych podbojach rodzimych celebrytek, można odnieść wrażenie, że w pierwszych ławkach zasiadają zastępy dziewic orleańskich lub co najwyżej bohaterki tych romantycznych historii, gdzie pierwsza miłość z liceum kończy się ślubem i dziećmi. A przecież tak nie jest i dobrze o tym wiemy. Cóż, palce same wędrują po klawiaturze, bo trzeba dać znać światu, że jedna z drugą prowadzą się gorzej niż my w swoich najdzikszych fantazjach.

Maffashion i Sebastian FabijańskiMaffashion i Sebastian Fabijański KAPiF

Wszystkie przytoczone wyżej nazwiska i sytuacje mają w show-biznesie swoich męskich odpowiedników. Wdowców, rozwodników i playboyów. Żaden z nich jednak nie musi stawiać czoła internetowej straży moralności, tłumaczyć się ze swoich wyborów i znosić nieustannego oceniania każdego jednego kroku. Owszem, starszy facet spotykający się z młodszą kobietą albo taki, niezależnie od wieku, który zmienia partnerki jak rękawiczki, może spotkać się z niepochlebną opinią, ale to zawsze reputacja kobiety będzie na froncie i w opałach. Zauważcie, że prywatne wybory kobiet mocno wpływają na szacunek, którym są darzone przez publiczność, czego nie da się powiedzieć o sławnych facetach. Nie postulowałbym jednak szeroko rozumianej równości, żeby każdy, niezależnie od płci, dostawał po głowie po równo. Może po prostu dajmy prawo ludziom, sławnym czy nie, kobietom czy mężczyznom, do takich wyborów, na które mają ochotę. Niech granicą i miarą będzie dobro bądź krzywda drugiego człowieka, a nie nasz prywatny kodeks, bo wymuszanie go na innych coraz częściej przybiera w sieci formę moralnego totalitaryzmu. A ten nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Piotr Grabarczyk

Pamiętacie, że oni byli kiedyś razem? Niektóre pary to prawdziwe zaskoczenie:

Więcej o:
Komentarze (111)
Woźniak-Starak nie powinna się uśmiechać, po co Rosati alimenty, ma na Chanel. Wydaliśmy już wyroki. "Przemoc nie boli mniej, bo masz na sobie D&G"
Zaloguj się
 • Gość: kixx

  Oceniono 106 razy 90

  zaraz zaraz a czy to nie czasem wszytskie Pudelki, Plotki i inne portale publikuja co chwile artykuly w stylu: Wieniawa w obecnosci mezczyzny, czy to nowa milosc? Albo Rosati przyszla na degustacje sledzia z torebka warta x PLN - przeciez to wszytsko idzie od was durne pismaki

 • Gość: goscx

  Oceniono 81 razy 51

  Jesteście bezczelni, z Grabarem na czele.
  Szerzycie hejt, prowokujecie do szczucia, nie usuwacie nawet najbardzieej skrajnynych i ohydnycvh komentarzy, bo to wam daje lajki!!!
  Pozwalacie na oblewanie ludzi gów...em. Ba, tytułami i spreparowanym tekstem wręcz czekacie na hejt, bo to nakręca klikalność!!
  A teraz jakieś lamenty na zamówienie, bo Szulim chce wrócić na stronki, a ludzie jej odpuszczają, więc trzeba spłodzić artykuł, jacy to ludzie są biedni a celebryci kochani.
  fakkt, nie brak idiotów i wrednych hejterów, to trzeba ich tresci usuwać - proste.
  Natomiast trzeba pamiętac, ze jak na siłee wciwskacie lewando3wską, Szulim, Rosati itp, które wyskakują z lodówki, które swoim zachowanime, przekłamanymi zdjeciami - Lewa z nogami jak bocian, kiedy oryginał jest jak kaczka - znająca sie na wzystkim, a na każdym kroku zaliczajaca kompromitacje. Czy Rusinka ze swoimi gó...noburzami"; gnojąca ludzi, itp. Ale wy każeci nam je lubić, pomagaciee im ten sztuuczny, kłamliwy lans uprawiać, ale nie wolno go krytykować, bo to hejt:))
  No nie, to nie hejt, to krytyka, nazwanie rzeczy po imieniu i nizgoda na robienie z nas idiotów.
  Natomiast nie amcie żadnych oporów produkowania kłamliwych artykuow o ksieznej Meghan, wrecz prowokujecie do szczucia na nią i nie usuwacie najbardzieej rasistwoskich i skandalicznych wpisów. Ewinedntniie natomiast lansujecie ksieżnę Kate, bo w rredakcji Plotka siedzi jakas podstarzała miłośniczk ksiezniczek, kóra upodobała sobie Kate, a nie lubi Meghan, moze dlattego że harry, to taki typowy zakochany ksuiazę z bajki, o jakim marzy wasza koleżanka....lat 30+, 40.
  Ludzie nie są aż takimi idiotami jak wam się wydaje. Chcecie coś zmienić, zacznijcie od siebie....

 • nanorobot

  Oceniono 44 razy 30

  Skoro autor tych wypocin zupełnie pomija rolę takich szmatławców jak plotek.pI, produkujących co chwila newsy, których jednyną funkcją jest judzenie i prowokowanie, to albo jest autentycznym debilem albo zapłacili mu, jak prostytutce, za usługę pisanie tych pierdół...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 27 razy 27

  Szanowny autorze!
  Z mądrych ludzi nikt się nie śmieje!
  Mądrych kobiet dotyczy to również.

 • dryfulec

  Oceniono 32 razy 24

  I po co to pouczanie? Wszystkie wspomniane osoby same pchają się ze swoim życiem prywatnym do mediów, same proszą się o prezentowanie ich "dokonań" w postaci nowego chłopaka, same zatruwają swoimi wymyślonymi problemami przestrzeń publiczną. Chcesz panie Grabarzu pogrzebać ich "kariery"? One doskonale wiedzą, że nie ważne jak mówią, byle nazwisko było w obiegu i żywią się tymi wszystkimi komentarzami. Nie odbieraj im chleba, nie zabijaj celebrytek :) No, chyba, że to takie rytualne postękiwanie na kondycję internetu. Jest też druga opcja - pan autor ma ochotę na którąś ze wspomnianych i w ten sposób chce zapunktować :)

 • Gość: asxdv

  Oceniono 30 razy 24

  Paradne! Strona, która powstała tylko i wyłącznie po to, żeby szczuć społeczeństwo na znanych i (nie)lubianych bawi się w moralizowanie! Prawda jest taka, że gwiazdki i gwiazdeczki same proszą się o to, żeby je krytykować i wyśmiewać. Sprzedają nie tylko swoją głupotę, wydmuszkowatość i marazm intelektualny ale również swoją posuniętą poza wszelkie dopuszczalne granice intymność. Jak mają z tego hajs za wejścia na instagrama, lajki na fejsbuniu i odsłony na YT to jest ok. Lament, że "hejt" zaczyna się gdy nie dostają kasy. A między sobą dosrywają sobie i hejtują się nawzajem bardziej niż jakikolwiek internauta mógłby kiedykolwiek je pojechać.

 • byann

  Oceniono 31 razy 23

  Piotr Grabarczyk, żaden z hejterów ci nie dorówna w nikczemności. To wy, żałosne karykatury dziennikarzy, żyjecie z tego hejtu. Po to to nakręcacie, żeby się mówiło. Dobrze czy źle, nieważne.
  Można w kilka minut ułożyć długą listę prowokujących hej waszych tytułów. My trolle i hejterzy nie mamy nic osobistego do tych ludzi, z których zwłaszcza nieszczęść, bo są bardziej medialne, wy żyjecie. To wy, pseudodziennikarzyny, zbijacie na tym kasy, a nie my.
  Przypomnij sobie, sępie, jak się rzuciliście na żer po śmierci Pana Woźniaka-Staraka. Po kilka artykułów dziennie.

 • Gość: gość

  Oceniono 23 razy 15

  Pan Grabar ma dzisiaj dzień dobroci dla zwierząt??? a kto opisuje za ile tysięcy mają torebecki Rosati Rozenek,Lewa i inne a ludzie co do ręki biora 2 tysiące musżą koniecznie jechać na trening z Kinią do Lewej ,albo oddać za katering u Rozenek i wtedy doznają zbratania,wsiądą do tego jaguara zza 200 tysięcy i udzielą kolejnego wywwiadu za 30 tysięcy o wyższosci serwatki nad maślanką

 • artur0121

  Oceniono 15 razy 13

  nie chcę być trollem takim jak debile poniżej rzucający mięsem. Ale czy te panie nie widzą co z siebie robią, były ładnymi kobietami a zeszpeciły się strasznie...czy ich partnerzy nie potrafią im tego uświadomić? lub ludzie z otoczenia...patrząc na starsze fotki pani Agnieszki naprawdę widzę naprawdę śliczną kobietę...a teraz..no cóż....nie znam więc nie będę oceniał ale operacje nie wyszły jej na dobre...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX