Rowland Gould popełnił samobójstwo. Był gitarzystą w zespole Level 42. "Ukrywał przed rodziną prawdę"

Rowland Gould, załozyciel i gitarzysta zespołu Level 42, zmarł 30 kwietnia 2019 roku. Jednak śledczy dopiero teraz ustalili przyczyny jego smierci.

Rowland Gould, znany również jako Boon, został znaleziony martwy domu swojego przyjaciela 30 kwietnia 2019 roku. O śmierci 64-letniego muzyka poinformował wówczas wokalista zespołu Level 24 - Mark King. 

Jest mi niezwykle ciężko poinformować was o śmierci mojego drogiego przyjaciela i brata Boona Goulda. Policja z Dorset przekazała nam, że został znaleziony martwy w swoim domu we wtorek rano. Jesteś teraz spokojny Boon, nigdy więcej nie będziesz musiał cierpieć. Dziękujemy ci za wszystko. - napisał na Twitterze King. 

Wówczas nie podano przyczyn śmierci gitarzysty. Teraz, po wielu miesiącach od tego tragicznego wydarzenia, na jaw wyszły nowe fakty. Śledczy ustalili bowiem, że Rowland Gould popełnił samobójstwo. 

Rowland Gould z zespołu Level 42 odebrał sobie życie

Okazało się, że Rowland Gould cierpiał na chorobę dwubiegunowa i depresję.

Boon miał trudną i złożoną historię, która według mnie negatywnie wpłynęła na jego zdrowie psychiczne. Zmagał się problemami, ukrywając przed rodziną i przyjaciółmi prawdę na temat swojego cierpienia. Nie mówił o tym, co przeżywa - powiedziała asystentka koronera Deborah Archer w rozmowie z BBC. 

Archer dodała także, że skrytość muzyka mogła wynikać z faktu, że nie chciał obciążać bliskich swoimi problemami. Przyznała przy tym, że Rowland Gould miał tendencje do samookaleczenia się. Próbował  różnych terapii, ale niestety żadna z nich mu nie pomogła. 

Według dr Clare Matthews - lekarza rodzinnego gitarzysty - Gould  miał też problemy z nałogami. 

Stał się odnoszącym sukcesy gitarzystą rockowym i prowadził styl życia charakteryzujący się wysokim spożyciem alkoholu, nadużywaniem kokainy i problemami ze zdrowiem psychicznym - powiedziała BBC.

Rowland Gould. Kim był?

Rowland Gould urodził się w 1955 roku. Brytyjczyk, wraz czterema innymi muzykami, w 1980 roku założył zespół Level 42. Był gitarzystą, ale okazjonalnie grał też na saksofonie i pisał teksty piosenek. Razem z zespołem wydał 8 płyt. Największymi hitami zespołu były takie utwory, jak: "Lessons In Love", "Something About You", "Micro-kid", "To be with you again" czy "Running in the family".

 

Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Zobacz wideo
Komentarze (8)
Rowland Gould popełnił samobójstwo. Był gitarzystą w zespole Level 42. "Ukrywał przed rodziną prawdę"
Zaloguj się
  • Gość: Ola

    Oceniono 3 razy 3

    Durny komentarz co za ròżnica kim był czy ateistà czy katolikiem.Śmierć dla wszystkich jest jednakowo smutna.Ludzie poeinni przestać głupio pisać i komentować jeśli nie potrafià takich rzeczy zrozumieć to niech ominä artykuł.

  • wujekdolf

    Oceniono 1 raz -1

    to ja zabiłem Kurta... Cobaina...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX