Nie żyje Hanna Polk. Była pierwszą żoną Piotra Polka. Miała 56 lat

Hanna Polk, pierwsza żona Piotra Polka, nie żyje. O jej śmierci poinformowała siostra w mediach społecznościowych. Hanna Polk miała poważne problemy zdrowotne.

Pierwsza żona Piotra Polka, Hanna Polk, zmarła nagle w wieku 56 lat, o czym poinformowała jej siostra na Facebooku.

Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku, odeszła nagle od nas moja jedyna siostra Hanna Wrycza-Kurkowska, zawodowo znana jako Hanna Polk. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. O tej dacie powiadomię trochę później w klepsydrach i nekrologu oraz tu na FB. Dziękujemy za złożone nam wyrazy współczucia - napisała Aleksandra Maria Zdrojewska.

Hanna Polk była aktorką. Grała w takich produkcjach jak "Klan", "Dom" czy "Na dobre i na złe".

Hanna Polk i Piotr Polk poznali się na studiach

Historia miłości na początku wydawała się bajkowa. Wszystko zaczęło się od zatrucia pokarmowego Piotra na wspólnym obozie. Hanna wykazała się wtedy niezwykłą empatią, bo natychmiast pobiegła pięć kilometrów do sklepu, żeby ugotować Piotrowi zupę. Para szybko wzięła ślub, o czym aktor mówił w rozmowie z "Twoim Stylem".

Oboje uważaliśmy, że trzeba po bożemu. Żadna tam kocia łapa. Ślub kościelny!

Po ślubie para wyjechała do Francji, żeby tam ułożyć sobie życie. On robił meble, a ona chwytała się różnych zajęć - sprzątała lub opiekowała się dziećmi, pracowała w barze, a także jako przewodniczka wycieczek krajowych oraz zagranicznych. Niestety, parę dość szybko zaczęły dopadać kolejne kryzysy. Zaczęło się od śmierci matki Hanny, a potem ojca.

Nie jest tajemnicą, że Piotr odszedł od żony i zaczął układać sobie życie u boku o siedem lat starszej Magdaleny Wołłejko, którą poznał podczas jednej z teatralnych prób. I ten związek jednak nie przetrwał. W 2015 roku Piotr ożenił się po raz trzeci z menadżerką, Joanną Gajewską.

Hanna Polk miała poważne problemy ze zdrowiem

Hanna Polk bardzo dużo przeszła. W 2003 roku wzięła ślub z Markiem Kurkowskim, z którym miała dwóch synów: Franciszka i Jakuba. Niestety, mąż zmarł nagle w 2010 roku. Po jego śmierci Hanna straciła mieszkanie, które było obciążone kredytem hipotecznym. Oddała synów po opiekę siostry i szwagra. W 2012 miała wypadek i złamała nogę, co skończyło się poważnymi komplikacjami. Hannie groziła nawet amputacja nogi, ale na szczęście do tego nie doszło.

Hania strasznie się nacierpiała. Przeszła skomplikowaną operację. Z uda pobrano jej duży fragment tkanki i przeszczepiono ją w miejsce, które od dwóch lat nie chciało się zagoić - mówiła znajoma aktorki w rozmowie z "Na żywo". - Ona od lat toczy walkę o przeżycie, o godność. Jak sama mówi, przeciwności losu pokonuje tylko dla synów. Los jest dla Hani niełaskawy. Kiedyś dużo grała, teraz choroba uniemożliwia jej pracę - dodała.

KM

Nie wszystkie śmierci gwiazd zostały wyjaśnione:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (153)
Hanna Polk nie żyje. Była pierwszą żoną Piotra Polka. Miała 56 lat
Zaloguj się
 • chocolatina29

  Oceniono 107 razy 69

  Jak "mężczyznę" rozbolał brzuszek, to kobieta zapier...ła mu 5 kilometrów po zupkę. A co zrobili mężczyźni, kiedy kobietę chirurdzy kroili na stole operacyjnym i kiedy straciła wszystko? Nic!

  Paradoksalnie, to mężczyźni stworzyli feminizm. Ich egoizm, egocentryzm, brutalność, wyzysk, ciągłe branie i branie bez mrugnięcia okiem, bez refleksji: "czy aby na pewno należy mi się to, co otrzymuję od kolejnych kobiet?"

  Żal Pani Hanny....

 • boo-boo

  Oceniono 73 razy 57

  Skoro miała poważne problemy zdrowotne to raczej nie zmarła "nagle". Szkoda....56 lat to jeszcze nie czas na umieranie.

 • krawat23

  Oceniono 90 razy 48

  "Nie jest tajemnicą, że Piotr odszedł od żony i zaczął układać sobie życie u boku o siedem lat starszej Magdaleny Wołłejko, ..." Tez po polsku i katolicku.

 • lgsz

  Oceniono 52 razy 40

  śmierć bliski potrafi przetrącić człowieka na długo lub na zawsze, w Polsce brak jest wsparcia dla ludzi tracących bliski, a p. HANNA ciągle ich traciła, tam Pani Hanno spotka Pani wszystkich bliskich najdroższych Pani sercu z Panem Bogiem

 • piramida17

  Oceniono 53 razy 37

  Okropny tytuł i okropny artykuł. Nie wiem, kim jest KM, ale niech się mocno stuknie w głowę. Podsumować ponad pół wieku czyjegoś życia słowami "pierwsza żona xxx", to trzeba albo rozumu nie mieć, albo sumienia.

 • stemp10

  Oceniono 27 razy 25

  Widać, że życie ją nie oszczędzało. Dobrze, że chociaż mogła liczyć na najbliższą rodzinę. Niech teraz chociaż spoczywa w spokoju

 • lusjola

  Oceniono 30 razy 24

  Wyrazy współczucia dla bliskich.

 • videloca

  Oceniono 25 razy 21

  Tragiczne życie. Przestańcie oceniac. Nikt z nas nie zna wszystkich okoliczności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX