Anna Maria Jopek zagrała w "Wikingach". Zobaczymy ją w jednym z odcinków 6. sezonu. Wiemy, w kogo się wcieliła

Anna Maria Jopek razem z formacją Pieśń Kozła wystąpiła w serialu "Wikingowie". Artystka zdradziła, jaką rolę dostała i co wydarzy się na ekranie.

Anna Maria Jopek wystąpi w chętnie oglądanym serialu "Wikingowie", który emitowany jest na kanale History. Artystka pojawi się w jednym z odcinków 6. sezonu.

Anna Maria Jopek wystąpiła w serialu "Wikingowie"

Wokalistka zdradziła, jak to się stało, że została w ogóle zaproszona na plan zdjęciowy. Nie da się ukryć, że to niesamowity zbieg okoliczności:

W 2014 roku, podczas festiwalu teatralnego w Edynburgu, przez miesiąc śpiewałam w przedstawieniu Teatru Pieśń Kozła, które wystawiane było na scenie w katedrze św. Idziego. Telewizja BBC nakręciła dokument na temat tego oratorium o historii Szkocji, przy którym inspirowaliśmy się muzyką celtycką i wikińską. Reportaż obejrzał Michael Hirst, twórca serialu "Wikingowie" - wspomina w rozmowie z PAP Life Anna Maria Jopek.

W serialu nie tylko usłyszymy Jopek, ale także ją zobaczymy. Wcieli się w niewolnicę w jednym z odcinków. Wyznała, że na planie śpiewała utwór, który pojawi się w serialu:

Po prostu stoję i śpiewam. Mimo że mój głos był nagrany wcześniej w studio, na planie śpiewałam na żywo, żeby jak najmniej grać, żeby nie udawać - wspominała Jopek.

Artystka, w rozmowie z PAP Life przyznała, że nie ogląda seriali i nie specjalnie się tym interesuje. Nie zdawała sobie też sprawy z popularności "Wikingów".

Gdy przyszło zaproszenie do "Wikingów", nagrywałam płytę "Ulotne" z Branfordem Marsalisem i moi amerykańscy koledzy powiedzieli natychmiast, że to oglądają! Wtedy pomyślałam, że to musi być duża rzecz - mówi piosenkarka.

Według agencji Wavemaker "Wikingowie" to drugi najpopularniejszy zagraniczny serial w Polsce. Pierwszy odcinek 6 sezonu miał swoją premierę na kanale History Polska 5 grudnia.

Jesteście ciekawi, jak polska gwiazda poradziła sobie na planie?

DK

Zobacz zwiastun finałowego sezonu serialu "Wikingowie":

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.