Michał Malitowski podał prawdziwą przyczynę swojej nieobecności w "Tańcu z Gwiazdami": Kompletnie się rozpadłem

Michał Malitowski bardzo szczerze opowiedział, co działo się z nim, kiedy na jakiś czas zrezygnował z pracy na planie "Tańca z Gwiazdami". Okazuje się, że tancerz zmagał się z depresją.

Michał Malitowski po raz pierwszy opowiedział szczerze o swojej chorobie. Juror programu "Taniec z Gwiazdami" przyznał, że jego nieobecność była związana z depresją, z którą się zmaga od pewnego czasu. 

Michał Malitowski szczerze o depresji

W 10. edycji Michał Malitowski zasiadał w jury "Tańca z Gwiazdami" z Ivoną Pavlović i Andrzejem Grabowskim. Zaskoczeniem dla widzów programu była jego nieobecność w jednym z odcinków nowej edycji. Podano wówczas, że tancerz zmagał się z "kontuzją". Teraz jednak wiemy już, że jest to znacznie poważniejsza choroba.

W wywiadzie dla Plejady po raz pierwszy opowiedział szczerze o depresji, z którą zmaga się od dłuższego czasu. Przyznał, że od początku bagatelizował chorobę, co przyniosło katastrofalne skutki. 

Od lutego przechodziłem bardzo ciężką depresję, która zmieniła mój sposób postrzegania i odczuwania rzeczywistości. Właściwie to na jakiś czas odebrała mi uczucia i dobre myśli. Po powrocie z takiej otchłani nic nie jest takie jak przedtem. To po prostu nie jest tak, że zachorowałem, wyleczyłem się i wszystko wróciło do normy. Zdarzają mi się gorsze chwile, na przykład problemy z koncentracją, kiedy uciekam myślami gdzie indziej albo dopada mnie lęk. Każdy program jest więc dla mnie pewnym wyzwaniem - przyznał tancerz.

Malitowski opowiedział o tym, jak zaczął walczyć z uciążliwą chorobą:

Byłem już bardzo słaby, bo nie spałem i nie jadłem. Poszedłem na rutynowe badania krwi i tam się kompletnie rozpadłem. Opowiedziałem lekarzowi, co się ze mną dzieje. Wyznałem mu, że nie mam ochoty żyć. On od razu zdiagnozował depresję i skierował mnie do szpitala.

Michał Malitowski przyznał, że obecnie jego stan jest stabilny, ale nadal jest pod kontrolą specjalistów, uczęszcza na terapię i bierze leki.

Michał Malitowski w "Tańcu z Gwiazdami"

Michał Malitowski jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich tancerzy. Wielokrotnie zdobył mistrzostwo Polski i ma na swoim koncie osiągnięcia takie, jak mistrzostwo świata i wicemistrzostwo świata w tańcu towarzyskim.

Program opuścił od 2014 zaledwie kilka razy: raz z powodu narodzin córki, a później z powodu depresji. 

Obecnie trwa 10 edycja programu. Przypomnijmy sobie zwyciężczynie poprzedniej edycji Joannę Mazur.

Zobacz wideo

BO

Więcej o:
Komentarze (26)
Michał Malitowski podał prawdziwą przyczynę swojej nieobecności w "Tańcu z gwiazdami": Kompletnie się rozpadłem
Zaloguj się
 • Gość: Kiki

  Oceniono 6 razy 4

  Powodzenia ! Obyś wyzdrowiał, a przynajmniej nauczył się z tym żyć...

 • Gość: Aga

  Oceniono 3 razy 3

  Depresja nie dopada bez powodu.Sama na nią cierpię od lat.Śmierć syna to był powód ,że zaatakowała mnie z wielką siłą.To tak łatwo nie przechodzi,nie miałabym siły publicznie o tym mówić

 • Gość: Kuty

  Oceniono 2 razy 2

  Prawda jest taka ze on nigdy prawdy nie mówi hahahaha kiedy wy to wreszcie odkryjecie?

 • Gość: uh

  Oceniono 3 razy 1

  fajny" chwyt piarowy - depresja ,żeby wyjść na bidulka w oczach opinii publicznej, , gdy się zostawia żonę i dziecko dla młodej kochanki

 • Gość: Maa

  0

  Mialabyc nagroda za przejscie z TVP to bedzie. W finale pokona TVN. Taki świat. Dom mediowy.

 • Gość: Aga

  Oceniono 2 razy 0

  Depresja to paskudna choroba ja mu wcale nie zazdroszczę tej choroby. Będzie dobrze:-)

 • Gość: Anjax

  0

  Nie zgadzam się zauważyłam że jest Pan zgaszony życzę powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia i wielu sil

 • Gość: gosć

  Oceniono 4 razy 0

  już nikt w tę depresję nie wierzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX