Shakira przyznała się do depresji, na którą cierpiała po stracie głosu. Próbowała się leczyć hipnozą i święconą wodą. Efekty? Zaskakujące

Shakira po raz pierwszy szczerze opowiedziała o swoich problemach ze zdrowiem. Kilka lat temu gwiazda niemal straciła głos przez krwotok na prawej strunie głosowej. Teraz zdradziła, w jaki sposób się wyleczyła.

W 2017 roku świat obiegły szokujące informacje, dotyczące stanu zdrowia Shakiry. Gwiazda zaczęła wtedy odwoływać swoje występy, w tym przygotowywaną od miesięcy trasę koncertową El Dorado. Wszystko przez to, że zaczęła tracić głos!

Pod koniec października, podczas prób do trasy koncertowej, poczułam dziwną chrypkę, która przeszkodziła mi w śpiewaniu. Po zbadaniu lekarze odkryli krwotok na prawej strunie głosowej - poinformowała wtedy Shakira.

Stan zdrowia gwiazdy pogarszał się niemal z dnia na dzień. Dopiero teraz Shakira zdecydowała się opowiedzieć o tych traumatycznych chwilach i szczerze przyznała, w jaki sposób się wyleczyła.

Shakira szczerze o swojej chorobie

Shakira zdecydowała się udzielić szczerego wywiadu dla "The Guardian", w którym zdradziła szczegóły choroby i procesu zdrowienia. Nie powinien nikogo dziwić fakt, że dla wokalistki utrata głosu i brak możliwości śpiewania był prawdziwym horrorem. Shakira wyznała, że głos był jej tożsamością.

Był moment, że nie mogłam wstać z łóżka. Byłam w depresji - powiedziała Shakira.

To miało wpływ nie tylko na karierę gwiazdy, ale także jej relację z rodziną. Przyznała, że jej partner Gerard Piqué widział ją w najgorszym wydaniu, jakie było możliwe. Gwiazda cierpiała wtedy zarówno z powodu choroby, jak i planu jej leczenia. Nie mogła pogodzić się bowiem z faktem, że lekarze radzili jej, by poddała się operacji. Wbrew lekarskim zaleceniom piosenkarka postanowiła jednak zaufać alternatywnym metodom.

Potrzebowałam albo operacji, albo boskiej interwencji - powiedziała Shakira.

Gwiazda szczerze przyznała, że stosowała hipnozę, medytację i nawet święconą wodę z Lourdes, by odzyskać zdrowie. Co ciekawe, okazało się, że nietypowe metody Shakiry zaczęły skutkować! Wokalistka wyzdrowiała dzięki naturalnym sposobom i wróciła na scenę w 2018 roku. Teraz mówi otwarcie, że jej ozdrowienie było czymś w rodzaju "religijnego doświadczenia".

Nie tylko Shakira zmagała się z ciężką chorobą. Jakiś czas temu Agata Młynarska opowiedziała nam o swoim stanie zdrowia: 

Zobacz wideo