Finalistka "The Voice of Poland" walczy z poważną chorobą. Pękł jej stalowy pręt, który podtrzymywał kręgosłup. Prosi o pomoc finansową

Maja Kapłon z "The Voice of Poland" od lat zmaga się z poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Wokalistka zbiera pieniądze na niezbędną operację. Potrzebne jest aż 5 mln zł.

Maja Kapłon jest finalistką ósmej edycji programu "The Voice of Poland", a także wokalistką zespołu "Maja i Dandysi". Niestety, nie do końca może skupić się na muzyce, ponieważ cierpi na poważną chorobę kręgosłupa, która często odwraca jej uwagę od pracy.

Finalistka "The Voice of Poland" zbiera pieniądze na operację

Maja Kapłon o swoich problemach z kręgosłupem opowiedziała już podczas castingu do "The Voice of Poland". Wyznała wówczas, że bóle kręgosłupa dokuczają jej od najmłodszych lat, a większość dzieciństwa spędziła w szpitalu. Aktualnie ze zdrowiem piosenkarki nie jest najlepiej. Stalowy pręt, który podtrzymywał jej kręgosłup, pękł. Aby dalej normalnie żyć, niezbędna jest operacja, która kosztuje aż 5 mln zł. 

Wokalistka zdecydowała się na zorganizowanie zbiórki pieniędzy, aby zebrać potrzebną kwotę. Na stronie fundacji "siepomaga.pl" opisała historię swojej choroby.

Urodziłam się ze skrzywieniem kręgosłupa. Gdybyś spojrzał na zdjęcie rentgenowskie zobaczyłbyś jak moje kręgi, układają się w literę S. Gdy miałam cztery lata, lekarze włożyli mnie w gipsowy gorset, a rodzice usłyszeli, że kiedyś będę potrzebowała operacji. Nie była to jedna operacja, ale aż osiemnaście! - czytamy na stronie zbiórki.

Na apel Mai Kapłon zareagowali oczywiście jej fani, a także inne gwiazdy m.in. Saszan, Olga Przybysz, czy Anna Karwan. Operacja miałaby odbyć się w Nowym Jorku, jednak jej koszt - 5 mln zł - przeraża. Mamy nadzieję, że uda się zebrać niezbędną kwotę.

Co drugi Polak cierpi z powodu bólu kręgosłupa. Jak mu zapobiegać?

Zobacz wideo

RG

Więcej o:
Komentarze (100)
Maja Kapłon z "The Voice of Poland" walczy z chorobą kręgosłupa. Czeka ją operacja za 5 mln zł. Inne gwiazdy pomagają jej zebrać pieniądze
Zaloguj się
 • hummer_my_vehicle

  Oceniono 25 razy 19

  Podobno panstwowa służba zdrowia jest za darmo.
  5 mil PLN to grubo ponad milion $
  Tyle takie operacje nawet w USA nie kosztują

 • e-broker

  Oceniono 24 razy 10

  Ta kwota przeraża, ale skąd ona się wzięła? Z sufitu??? Co to za koszty? Operacja - rozumiem, ale czy tylko? Każdy może sobie powiedzieć - muszę mieć operację! Dajcie 5 milionów!!! A NFZ??? Podobno refunduje, ale ja będę się leczyć w USA!!!!!!!!!!! Nie kpij dziewczyno z ludzi!!!

 • Gość: gosc

  Oceniono 24 razy 6

  Co za bzdury. Tego typu operacje są refundowane. 2017 sama przeszłam operację kręgosłupa.

 • Gość: Ell

  Oceniono 4 razy 4

  Dziewczyna przeszła 18 operacji a w komentarzach tylko teksty że przecież robią takie operacje na NFZ. Jakoś nie pomogły te na NFZ nic dziwnego że dziewczyna szuka pomocy.

 • cezar85

  Oceniono 10 razy 4

  spójrz Europo....

  niech powie, że prezes ją przysłał, to ją zoperują na miejscu i bez trybu

 • Gość: olek

  Oceniono 5 razy 3

  Niestety operacja kręgosłupa w USA może tyle kosztować. Dla porównania podam, że najszersza operacja refundowana przez Polski NFZ jest wyceniona na 24 tys. złotych. Nic dziwnego, ze w USA chcą się podjąć takie operacje. Dla Pani informacja proszę zainwestować w operację 50tys złotych a w Polsce zostanie wykonana operacja identyczna. Nie bedzie PAni miał problemu ze znalezieniem ośrodka który taką operację wykona.
  Na zdjęciu nie widać skrzywienia kręgosłupa, które miałoby powodować zaburzenia oddechowe, stąd być może lekarze nie podejmowali decyzji o reoperacji

 • Gość: Ktoś

  Oceniono 5 razy 1

  Ile tu jadu, podłości... A ilu znawców z zakresu chirurgii ortopedycznej, analizy kosztów, psychologii, socjologii... A jaka przenikliwość u niektórych... Niesamowite...

 • Gość: gosc

  Oceniono 5 razy 1

  nie chcesz pomóc to nie pomagaj ale i nie wypisuj oszczerstw bo nie wiesz co ciebie w życiu może spotkać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX