Polskie gwiazdy zachwycone Noblem dla Olgi Tokarczuk. Boryc Szyc wbił szpilę Glińskiemu

Olga Tokarczuk została laureatką Literackiej Nagrody Nobla. Polskie gwiazdy oraz politycy nie kryją zachwytu i ślą gratulacje.

Olga Tokarczuk została uhonorowana Literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok. Pisarka nie kryła zaskoczenia i napisała na Facebooku, że "radość i wzruszenie odebrały jej mowę". Okazuje się, że nie tylko jej. Sukcesu pogratulowało mnóstwo polskich gwiazd i polityków. 

Gwiazdy komentują Nobla dla Tokarczuk

Nobel dla Polki to olbrzymie wyróżnienie. Nic więc dziwnego, że aktorzy, prezenterzy i inne osoby medialne zaczęły gratulować Oldze. Kto już to zrobił?

Małgorzata Kożuchowska

 
Co za niesamowita wiadomość! Gratulacje dla Olgi Tokarczuk. Duma!

Donald Tusk

Pani Olgo, najserdeczniejsze gratulacje! Co za radość i duma! Będę się tym chwalił w Brukseli jako Polak i wierny czytelnik, który przeczytał wszystko, od początku do końca.

Borys Szyc

 
Cóż za nieopisana radość i duma! Nobel dla Olgi Tokarczuk! Olga, jesteś wielka. Teraz niektórzy mogą doczytać jej książki!

To prawdopodobnie nawiązanie do słów ministra kultury Piotra Glińskiego, który przyznał, że książek Tokarczuk nie doczytał

Dorota Szelągowska

 
Morze i Nobel dla Olgi Tokarczuk - szczęście w pełni.

Olga Bołądź

 
Gratulacje! Co za wiadomość! Olga Tokarczuk Noblistką! Brawo!

Agata Młynarska

 
Nobel literacki dla Olgi Tokarczuk! Pani Olgo! Dziękujemy! Gratulujemy! To jest tak cudowna wiadomość, że wszyscy bieguni świata nie wiedzą nawet co powiedzieć bo ich zatkało! W pani słowie jest siła, mądrość, piękno i metafizyka. Słowo, które ma sens wielokrotnie złożony. Tak się cieszę, że nasz Uniwersytet Warszawski ma Noblistkę.

Andrzej Piaseczny

 
Dzień to piękny i wesoły! Gratulacje z całego serca.

Redakcja Plotka również składa serdeczne gratulacje! Jesteśmy dumni!

CW

Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę Nobla. Zobaczcie jak wyglądał moment ogłoszenia. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.