Co czyta Julia Wieniawa? Jej wybór nas zaskoczył. To lektura z zakresu ezoteryki i duchowości. "Po części feministyczny manifest"

Julia Wieniawa pochwaliła się na Instagramie, jaką książkę ostatnio czyta. Okazuje się, że gwiazda pogłębia swoją wiedzę na temat feminizmu i emancypacji kobiet.

Julia Wieniawa od czasu rozstania z Baronem, postanowiła skupić się na sobie. Gwiazda intensywnie trenuje na siłowni, ćwiczy jogę, a w domu aromatyzuje się kadzidłem o nazwie palo santo. Oprócz tego młoda aktorka stawia na rozwój duchowy i czyta motywacyjne książki. Jednak lektura, którą niedawno pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie, nieco nas zaskoczyła.

Co czyta Julia Wieniawa?

Okazuje się, że Julka postanowiła poszerzyć swoją wiedzę w temacie feminizmu. Dlatego sięgnęła po książkę "Uwalnianie bogini", a w podtytule możemy przeczytać "Radykalna rewizja duchowości feministycznej".

Julia WieniawaJulia Wieniawa screen Instagram/juliawieniawa

O czym jest ta książka? Otóż w opisie stworzonym przed wydawnictwo można przeczytać, że "Uwolnienie bogini" to rewolucyjny przewodnik poświęcony dekonstrukcji duchowości feministycznej.

To po części magiczna inkantacja, po części feministyczny manifest oraz księga równouprawnienia i wreszcie przewodnik ku zbiorowej emancypacji. Podczas, gdy archetyp Dziewicy, Matki i Staruchy jest ściśle związany z kobiecą biologią i fizycznymi etapami jej życia, autorka proponuje model pięcioczęściowej formy bogini, który uwalania kobiety z kajdan systemu reprodukcyjnego - czytamy na stronie wydawnictwa.

Jak wiadomo, Julia jest wyzwoloną kobietą, ale nie podejrzewaliśmy jej, że wieczorami zaczytuje się w feministycznych lekturach.

Jak Julia Wieniawa maluje się na co dzień? Swój makijaż pokazała krok po kroku na Instagramie. Zobacz wideo.

Zobacz wideo

JP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.