Kinga Duda skończyła kurs prawa na Katolickim Uniwersytecie w USA. Co dalej z jej karierą? Córka prezydenta niespodziewanie zmieniła plany

Kinga Duda wyjechała do USA na kurs prawa amerykańskiego. Ukończyła go z sukcesem. Jednak czy zostanie w Stanach Zjednoczonych na stałe?

Kinga Duda wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by po zakończeniu studiów prawniczych nadal kształcić się w tym kierunku. Uzdolniona córka prezydenta Andrzeja Dudy nie miała więc w tym roku wakacji. Ukończyła kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie. Spędziła tam trzy miesiące i uzyskała prestiżowy certyfikat. Czy teraz planuje zostać w USA na stałe? Znane są plany Kingi na najbliższą przyszłość. 

ZOBACZ TEŻ: Kinga Duda ma przeprowadzić się do USA, by robić międzynarodową karierę prawniczą. "Będzie tam anonimowa"

Kinga Duda wraca do Polski

Kinga Duda mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo sukcesów prawniczych. Przypomnijmy, że odbyła aż pięć staży, w tym także w Parlamencie Europejskim, była wśród najlepszych uczniów Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Prawa i Administracji, a języki obce nie stanowią dla niej problemu. Co więc dalej?

Jak donosi "Dobry Tydzień", Kinga Duda nie ma zamiaru zostać w USA na stałe. Po trzech miesiącach nauki chce wrócić do Polski. Ta wiadomość ponoć bardzo ucieszyła rodziców Kingi. Obawiali się, że ich ukochana córka będzie wolała robić karierę w Stanach Zjednoczonych. Teraz jednak Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda mogą odetchnąć z ulgą. Kinga zostaje w domu!

Rodzina prezydenta jest ze sobą bardzo blisko. Przypomnijmy, jak Andrzej Duda uczcił urodziny ukochanej żony. Od tej strony go nie znaliśmy.

Zobacz wideo

DH

Więcej o:
Komentarze (168)
Kinga Duda skończyła kurs prawa na Katolickim Uniwersytecie w USA. Co dalej z karierą córki prezydenta? Rodzice mogą być spokojni
Zaloguj się
 • pawlaka12

  Oceniono 115 razy 109

  Trzymiesięczny kurs prawa? No to będzie lepszym prawnikiem niż ojciec.

 • Gość: go

  Oceniono 104 razy 94

  hmmm... jak bardzo prestiżowy jest certyfikat, który można zrobić w trzy miesiące? w dodatku na katolickiej uczelni, o której nikt nie słyszał. elo, ogarnijcie się.

 • raor68

  Oceniono 90 razy 84

  a nie mogła tam zostać? Mogłaby z ojcem otworzyć katolicką kancelarie prawną np. "wiara czyni cuda" i obsługiwać emigrancki, bogobojny lud karpacki, a potem wraz ze wzrostem firmy zabierać dutki także lokalnym amerykańskim głupkom? I niech zarabiają kokosy jak wujaszek Trump, tylko niech WYJADą!!!!!

 • erhapl

  Oceniono 78 razy 76

  - A co pan studiuje – zagadnął o. Tadeusz Rydzyk.
  - Prawo – pada odpowiedź Misiewicza.
  - Ale jakie? - dopytuje założyciel Radia Maryja.
  - Normalne – odpowiada rzecznik MON.

 • lig23

  Oceniono 74 razy 72

  Niedawno spotkałem ją w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie. Tylko ona (studentka piątego roku prawa!) i jej koleżanka nie wiedziały, że na ogłoszeniu wyroku wszyscy muszą stać. To tak jakby chirurg nie umył rąk przed wejściem na sale operacyjną ;) więc na medialne "sukcesy" patrzę z przymróżeniem oka.

 • smith81

  Oceniono 67 razy 55

  jak będzie takim samym prawnikiem jak jej ojciec to jedynie powód do wstydu.

 • Gość: gość

  Oceniono 54 razy 50

  ja się ma za sobą "takich" a nie innych rodziców, to bez problemu taki czy inny staż można zdobyć. wiadomo też, że na UJ dość duże luzy i fory miała. konkursy w jakich startowała, nie są jakoś super prestiżowe, więc bym się tak nie ekscytowała jej intelektem. Niestety jej rodzina ma dość wypaczone myślenie na wiele tematów, typowi modlący się pod figurą, a diabła mający za skórą.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 49 razy 47

  Będzie obsługiwać infolinię #dudapomoc

 • Gość: zaza

  Oceniono 45 razy 41

  kościelny kurs prawa, następny klęcznik i deprawator prawa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX