Kinga Duda skończyła kurs prawa na Katolickim Uniwersytecie w USA. Co dalej z jej karierą? Córka prezydenta niespodziewanie zmieniła plany

Kinga Duda wyjechała do USA na kurs prawa amerykańskiego. Ukończyła go z sukcesem. Jednak czy zostanie w Stanach Zjednoczonych na stałe?

Kinga Duda wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by po zakończeniu studiów prawniczych nadal kształcić się w tym kierunku. Uzdolniona córka prezydenta Andrzeja Dudy nie miała więc w tym roku wakacji. Ukończyła kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie. Spędziła tam trzy miesiące i uzyskała prestiżowy certyfikat. Czy teraz planuje zostać w USA na stałe? Znane są plany Kingi na najbliższą przyszłość. 

ZOBACZ TEŻ: Kinga Duda ma przeprowadzić się do USA, by robić międzynarodową karierę prawniczą. "Będzie tam anonimowa"

Kinga Duda wraca do Polski

Kinga Duda mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo sukcesów prawniczych. Przypomnijmy, że odbyła aż pięć staży, w tym także w Parlamencie Europejskim, była wśród najlepszych uczniów Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Prawa i Administracji, a języki obce nie stanowią dla niej problemu. Co więc dalej?

Jak donosi "Dobry Tydzień", Kinga Duda nie ma zamiaru zostać w USA na stałe. Po trzech miesiącach nauki chce wrócić do Polski. Ta wiadomość ponoć bardzo ucieszyła rodziców Kingi. Obawiali się, że ich ukochana córka będzie wolała robić karierę w Stanach Zjednoczonych. Teraz jednak Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda mogą odetchnąć z ulgą. Kinga zostaje w domu!

Rodzina prezydenta jest ze sobą bardzo blisko. Przypomnijmy, jak Andrzej Duda uczcił urodziny ukochanej żony. Od tej strony go nie znaliśmy.

Zobacz wideo

DH