Magda Gessler wygrała w sądzie. Wykorzystano bezprawnie jej wizerunek. W ten sposób skończyła się batalia, która trwała pięć lat

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler bez wątpienia na zawsze zapamięta właściciel restauracji "Łebska Chata". Restaurator zgodnie z wyrokiem sądu musi zapłacić Magdzie Gessler zadośćuczynienie.

Magda Gessler i jej "Kuchenne Rewolucje" to jeden z największych hitów TVN. Tymczasem jeden odcinek programu z 2013 roku teraz przyniesie dodatkowy zysk dla restauratorki. Właściciel restauracji "Łebska Chata" usłyszał wyrok sądu, który nakazuje mu zapłacić Gessler 20 tysięcy złotych.

Magda Gessler wygrywa z właścicielem "Łebskiej Chaty"

Właściciel "Łebskiej Chaty" w Łebie przegrał w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Zgodnie z orzeczeniem, ma zapłacić Magdzie Gessler 20 tysięcy złotych za bezprawne wykorzystanie jej wizerunku. W ten sposób skończył się sądowy maraton Magdy Gessler, który trwał pięć lat.

W 2013 roku Magda Gessler odwiedziła ze swoją ekipą "Kuchennych Rewolucji" Łebę i restaurację, którą następnie przemianowała na "Łebską Chatę". Pomimo początkowych wątpliwości knajpa przeszła test programu i otrzymała rekomendację restauratorki. Niestety, z czasem skargi klientów spowodowały, że Magda Gessler rok później cofnęła swoją rekomendację.

To jednak nie sprawiło, że właściciel "Łebskiej Chaty" usunął materiały promocyjne, w których chwalił się, że jego restauracja pozytywnie przeszła "Kuchenne Rewolucje". Magda Gessler wciąż pojawiała się na banerze i ulotkach lokalu. Sprawa ostatecznie znalazła swój finał w sądzie, gdzie restauratorka walczyła o solidne odszkodowanie w wysokości 100 tysięcy złotych.

Sąd Okręgowy w Słupsku orzekł, że właściciel "Łebskiej Chaty" ma zapłacić gwieździe dziewięć tysięcy złotych. Magda Gessler złożyła apelację. Po zakończeniu postępowania orzeczono, że należy się jej jeszcze wyższe zadośćuczynienie i przeprosiny.

20 tysięcy złotych ma być formą rekompensaty i karą dla restauratora, nie zaś "matematycznym wyliczeniem", jak mówiła w uzasadnieniu sędzia Anna Daniszewska. 100 tysięcy złotych było sumą "nieadekwatną do wymiaru krzywdy", dlatego zdecydowano się na jej zmniejszenie.

Nie każde "Kuchenne Rewolucje" kończą się tak, ja ta w Łebie. Niektórym się udało:

Zobacz wideo

MAW

Więcej o:
Komentarze (94)
Magda Gessler wygrała w sądzie. Wykorzystano bezprawnie jej wizerunek. W ten sposób skończyła się batalia, która trwała pięć lat
Zaloguj się
 • szefsztabuwyborczego

  Oceniono 24 razy 24

  sąd powinien z własnej(sic!) kieszeni zapłacić jej 500.000 i oddać Skarbowi Państwa wszystkie wypłaty, za to, ze ciągnął tak banalnie prostą sprawę dłużej niż pół godziny - to karykatura wymiaru sprawiedliwości, kiedy strony mogą nie dożyć wyroku!

 • rzuffff

  Oceniono 27 razy 15

  Aż się jej makaron vifon na głowie rozprostował z tego zwycięstwa :D

 • Gość: salcia

  Oceniono 37 razy 13

  przynajmniej będzie miała za co spłacić swoje długi - choć jeszcze trochę zabraknie, ale na początek, żeby pokazać dobrą wolę mogłaby zacząć spłacać długi !!! noo, chyba że tradycyjnie jako Gessler, chce oszukiwać ludzi i zalegać ze spłatą długu !!!

 • puzonik48

  Oceniono 18 razy 12

  Dzięki takim hitom telewizyjnym ,Polak staje się coraz prymitywniejszy :(Poziom dzisiejszych programu ,robionych na kupionych licencjach to kompletne dno :(

 • tempa-dzida2

  Oceniono 38 razy 12

  Ta Pani nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Ani kulinarnym, ani moralnym.

 • zakrzyczny

  Oceniono 13 razy 11

  Jak tam inne sprawy Pani Magdy - te, w których komornik dokonywał egzekucji na podstawie nakazów zapłaty? Szanuj innych, jeżeli chcesz, by ciebie szanowano.

 • js08836

  Oceniono 26 razy 8

  Gessler, to prawdziwy kombajn. Jest kucharką, smakoszem, sprzątaczką, dekoratorką wnętrz i filozofką wymyślającą nowe nazwy lokali. Zawsze byłem zwolennikiem specjalizacji w danej dziedzinie. Jeśli ktoś ,jest tzw. kombajnem i wydaje mu się, że na wszystkich się zna a to znaczy, że nie zna się na niczym. Gessler jest solidnie przereklamowana i przeceniana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX