Julia Wieniawa i Natalia Siwiec tracą od wczoraj fanów za poparcie ruchu LGBT. Na gwiazdy wylała się fala hejtu. Odpowiedziały

Julia Wieniawa, Margaret i Natalia Siwiec poparły sobotni Marsz Równości. Pod postami, w których wszystkie pisały, że miłość nie wyklucza i jest dla wszystkich, zawrzało. Pojawiły się obelgi i wyzwiska. Gwiazdy odpowiedziały hejterom.
Zobacz wideo

Julia Wieniawa w sobotę wzięła udział w Paradzie Równości i w tęczowej sukience przeszła ulicami Warszawy. Relację z wydarzenia zamieściła na InstaStories, a na Instagramie dodała zdjęcie z wymownym opisem, w którym podkreśliła, że miłość jest dla wszystkich - niezalezienie od orientacji seksualnej, koloru skóry czy pochodzenia. 

Bądź dumny z tego, kim jesteś. Nikt nie może Ci narzucić, jak masz żyć. Jeśli będziemy dla siebie milsi, bardziej tolerancyjni i wyrozumiali, to świat naprawdę zmieni się na lepsze. Kochaj, kogo chcesz! Co z tego, że Twój kolega jest w związku z chłopakiem? Koleżanka kocha koleżankę! Jeśli są szczęśliwi, to nie masz prawa im zabronić miłości. Płeć, wiek, kolor skóry nie ma znaczenia. LOVE IS LOVE - napisała. 

Wpis nie spodobał się dużej części fanów aktorki. Internauci pisali Wieniawie, że promuje niezdrowe wartości. Pojawiły się też wyzwiska skierowane pod adresem celebrytki i groźby, że skoro popiera homoseksualizm, to niektórzy przestaną obserwować jej profil na Instagramie.

Wieniawa nie przejęła się jednak faktem, że straciła grupę fanów i postanowiła odpowiedzieć na zarzuty. Na InstaStories opublikowała nagranie, w którym wyjaśniła, dlaczego wzięła udział w Paradzie Równości. 

Wracałam sobie wczoraj z moją młodszą, 14-letnią, siostrą z Parady Równości i nagle patrzymy w centrum Warszawy, na Placu Zbawiciela, grupka napitych kolesi zaczęła wyzywać, a później atakować grupę chłopaków, którzy też uczestniczyli w paradzie - zaczęła.
Pytacie się mnie, o to -  teraz do hejterów mówię - dlaczego my to robimy, chodzimy na Paradę Równości? No właśnie po to, żeby promować wzajemny szacunek i tolerancję. Nie pozwolę na takie taktowanie innego człowieka. Koleś napluł na moich oczach pod nogi tej grupy ludzi. I to my jesteśmy dziwni? To my promujemy złe wartości? To wy macie niepoukładane w głowie. Wy, którzy hejtujecie i nie pozwalacie innym ludziom żyć, tak jak chcą. Przemyślcie to - apelowała 

Zaatakowane na Instagramie za udział w Paradzie równości zostały też inne gwiazdy - m.in. Margaret i Natalia Siwiec.

Margaret o środowisku LGBT 

Margaret także opublikowała na Instagramie zdjęcie w koszulce z tęczowym wzorem, a później w komentarzach nie bała się odpowiedzieć na zaczepki internautów, którym nie podobało się, że gwiazda popiera ruch LGBT. 

Artystka nie dała się zastraszyć. 

Polecam odlajkować mój profil, ponieważ ja często i całym sercem wspieram LGBT - odpisała jednemu z hejterów. 
Twoja opinia godzi w podstawowe prawa człowieka - prawo do kochania, kogokolwiek się chce - napisała pod kolejnym hejterskim komentarzem na temat LGBT.

Natalia Siwiec obrażana za popieranie Parady Równości

Oberwało się także Natalii Siwiec, która na Instagramie udostępniła fotografię z tęczą na twarzy. Celebrytka napisała też, że szanuje każdy rodzaj miłości. 

Pamiętajcie, że LOVE is LOVE i płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia - w obliczu miłości wszyscy jesteśmy równi - czytamy w opisie. 

 Pod postem zawrzało, a sama Siwiec utraciła sporą grupę obserwujących. 

Komentarz Natalii SiwiecKomentarz Natalii Siwiec Fot. nataliasiwiec.officia/Instagram

Pod wszystkim postami, zarówno tymi Wieniawy, jak i Margaret oraz Natalii Siwiec poza wulgaryzmami i wyzwiskami nie zabrakło słów, że celebrytki nie powinny wyrażać publicznie swoich opinii, bo tylko na tym tracą. 

A my podziwiamy Wieniawę, Margaret i Natalię Siwiec, które nie boją się głośno mówić, jakie jest ich zdanie. W końcu LOVE IS LOVE. 

AG 

Więcej o:
Komentarze (421)
Julia Wieniawa, Margaret i Natalia Siwiec tracą fanów bo popierają ruch LGBT. Na gwiazdy wylała się fala hejtu. Odpowiedziały
Zaloguj się
 • Gość: Lili90

  Oceniono 136 razy 100

  Jestem heteroseksualna i w ogóle nie przeszkadzają mi środowisko lgbt . Wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy jestesmy równi. Powinniśmy się kochać, lubi, szanować , a nie dzielić. Mi ci ludzie nie przeszkadzają, szczerze mówiąc to mnie nie interesuje kto ma jaką orientację seksualną, a to jakim jest człowiekiem. Powinnam zacząć od tego.

 • Gość: bb

  Oceniono 113 razy 81

  Mieszkam na tym "zgniłym" Zachodzie od pół roku. Kopenhaga. Masa turystów, masa ludzi różnych narodowości. Mieszkam na osiedlu gdzie moimi sąsiadami są ludzie ciemnoskórzy, Latynosi , muzułmanie. Duńskie dzieci bawią się tu z dzieciakami kobiet w hidżabach. Tutaj NA PRAWDĘ nikogo nie szokuje że ktoś jest gejem. Lesbijką. Że trzymasz publicznie drugą osobę za rękę i że ją całujesz. Tutaj nie ma zamieszek, nikt nie podnieca się tym że w centrum miasta masz kluby dla homoseksualistów... Czy mam pisać dalej o tym strasznym, zgniłym, nienormalnym Zachodzie szczególnie Wam, wielkim, miłosiernym katolikom plującym innym ludziom w twarz bo nie żyją po waszej myśli? Otwórzcie czasem głowy i wyjeździe ze swoich wsi. I tych prawdziwych i tych w umyśle.

 • Gość: Anna

  Oceniono 122 razy 76

  Nie wiem jak można być homofobem i komuś pod kołdrę zaglądać. Najśmieszniejsze jest to że ci którzy mają z tym problem często są kryptogejami. Nie wierzę że normalny człowiek hetero tak się ekscytuje czyjąś orientacją.

 • perkis1234

  Oceniono 56 razy 44

  Mój stosunek do LGBT jest.... neutralny. Ani mnie to ziębi ani mnie to grzeje. Parady leśników, strażaków, feministek, homoseksualistów, katolików, chorych na Parkinsona, polityków czy narodowców są mi kompletnie obojętne. Tak długo jeżeli dana parada nie sieje nienawiści, penalizowanych ideologii (np. faszyzm), nie jest agresywna i nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla otoczenia to niechaj sobie paraduje.

  Jeżeli ktoś hejtuje jakąś paradę LGBT to chyba musi mieć jakieś ukryte kompleksy lub problem z własną tożsamością seksualną, skoro myśli, że ta kolorowa parada może sprawić, że ktoś hetero nagle stanie się homo... Żenada :D

 • bene_gesserit

  Oceniono 65 razy 43

  Wolę żyć w kraju, w którym do chłopaka z tęczową flagą na ulicy ludzie się uśmiechają, niż w kraju, w którym chcą go opluwają.

  Po prostu.

  Opornym na taką wizję radzę ST: 'wilk obok jagnięcia' lub NT: 'abyście się wzajemnie miłowali'.

 • tytus.k

  Oceniono 56 razy 42

  Mam nadzieje, że doczekam Polski, w której nikt mi nie bedzie zaglądał w majtki, nikt nie nienawidził za to, że kogoś kocham i nikt nie odrzucał za to, że nie ulegam pewnej powszechnej ułudzie.

 • audisto

  Oceniono 49 razy 33

  Ot i wyłazi kołtuństwo i zacofanie Polaków. Myślałam, że chociaż młodzi ludzie będą bardziej otwarci na świat i innych ludzi ale nie. Średniowiecze coraz bardziej daje się nam we znaki. Może tak zaczniemy palić czarownice? Mam 70 lat i trochę przeżyłam i widziałam, jednak takiego wstecznictwa jak teraz nigdy. Czy lepiej żeby w rodzinach działy się stosunki kazirodcze, bicie i zmuszanie do złego? Dla mnie to jest degeneracja. Jeśli ludzie szanują się wzajemnie i kochają to to jest piękne. Od takich ludzi uczcie się kołtuni wszelacy miłości i tolerancji. Oni nikomu nie wyrządzają krzywdy. Natomiast KK jest w tej chwili zdyskredytowany i upadł tak nisko, że nie powinien w tych kwestiach zabierać głosu i najpierw zaczął robić porządki u siebie. Polacy obudźcie się i nie dajcie sobie wciskać ciemnoty przez tych beznadziejnych kłamczuchów (czarne jest czarne..............................) Takie samo zdanie na ten temat ma mój mąż oraz syn. Pozdrawiam wszystkich z umysłem szeroko otwartym na ludzi.

 • Gość: Tom

  Oceniono 49 razy 33

  Nasz stosunek do środowiska LGBT to test - taki sam jak test stosunku do Żyda w latach 30-tych. Test człowieczeństwa, sprawdzian. Większość nie zdawała tego testu - większość np. godziła się by w komunistycznym państwie polskim prześladowało się ludzi za "niewłaściwe pochodzenie społeczne" i uleganie "burżuazyjnym wpływom" czy nawet "służeniu imperialistom". Jak dobrze, że ja nie uległem wtedy i nie ulegam teraz ciemnej stronie. Żyje się naprawdę lżej, choć ktoś moze cie opluć a władza patrzy krzywo.

 • roberto5151

  Oceniono 67 razy 31

  Dzieci to nalezy bronić przed Panami w czarnych sukienkach a nie przed LGBT.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX