Nastolatka zagłodziła się na śmierć, a winą obarczono polską youtuberkę. Teraz Aga in America odpowiada na zarzuty

Agnieszka Kirchner to youtuberka, która walczyła z guzem mózgu poprzez głodówkę. Zarzucano jej, że daje zły przykład swoim widzom. Aga in America odpowiedziała.
Zobacz wideo

Agnieszka Kirchner znana bardziej jako Aga in America to youtuberka, która ostatnio wzbudza bardzo dużo kontrowersji. Kobieta jest frutarianką, czyli głównie odżywia się owocami. Na swoim kanale przede wszystkim promuje surową dietę wegańską i pokazuje m.in. co je w ciągu dnia. Jakiś czas temu poinformowała widzów, że zamierza walczyć z guzem mózgu poprzez głodówkę. Agnieszka wyjaśniła, że konwencjonalna medycyna nie pomogła żadnemu z jej członków rodziny, który zmarli z powodu nowotworów, dlatego ona chce spróbować innej metody.

Aga in America odpowiada na oskarżenia

Burza w mediach rozpętała się po tym, jak youtuber Keksu nagrał filmik o śmierci 19-letniej Marceliny, która była fanką kanału "Aga in America". Okazało się, że nastolatka zmarła na skutek długotrwałego głodzenia się. Mama dziewczyny postanowiła skomentować tę sprawę i napisała specjalny mail do youtubera:

Wiem, że córka miała zaburzenia odżywiania jeszcze zanim Aga założyła kanał. Nigdy nie napisałam, że Aga jest winna tym zaburzeniom. Tylko cały czas uważałam i uważam, że przyczyną pogłębiania się tych zaburzeń jest ideologia, którą ona głosi. Sposób przekazu, który jest zawarty w jej filmach i to, że podtrzymuje to w nastolatkach i korespondencji prywatnej, twierdząc, że można robić tak jak ona i nic złego się nie stanie. Tak było w przypadku Marceliny.

Agnieszka Kirchner zdecydowała się odnieść do zarzutów, które pojawiły się w internecie pod jej adresem. Youtuberka stanowczo nie zgadza się z tym, że obarczono ją odpowiedzialnością za to, że zmarła jej widzka.

Moja siostra zmarła na raka jelita. (...) Gdybym ja szła tokiem rozumowania innych osób, to ja za jej śmierć zaczęłabym obwiniać lub obarczać odpowiedzialnością wszystkich tych, których ona oglądała czy czytała, bo ona oglądała filmy, seriale, programy telewizyjne oraz kanały na YouTube tych ludzi, którzy jedzą mięso, którzy mają kanały kulinarne, gdzie gotują mięso, gotują nabiał (...) mówią, że kurczak jest zdrowy. Ja nie wyobrażam sobie obarczać odpowiedzialnością jakikolwiek kanał, serial czy program i mówić że to przez nich zmarła - powiedziała.
 

Co sądzicie o tym, co powiedziała Agnieszka?

JP

Więcej o:
Komentarze (28)
Oskarżono Youtuberkę, że jest winna śmierci swojej fanki, która się zagłodziła. Aga in America odpowiedziała na zarzuty
Zaloguj się
 • Gość: mania

  Oceniono 26 razy 20

  jakoś nie wygląda na zdrową, pełną wigoru kobietę !!! najgorsi na świecie są fanatycy - i to w każdej dziedzinie - są przerażający !!! ich głupota i upór jest nie do uwierzenia ...

 • Gość: gość

  Oceniono 24 razy 18

  Oglądałam kiedyś ten kanał Aga in America, fajna dziewczyna z niej była. Później coś jej kompletnie odbiło, jeździła gdzieś do jakichś szamanów i w ogóle

 • Gość: A

  Oceniono 16 razy 10

  Też ją kiedyś bardzo lubiłam. Za czasów gdy opowiadała o au pair i życiu w USA. Odkąd urodziła April, zaczęła intensywniej tworzyć własną ideologię do wszystkich głodówek.
  A była naprawdę fajną inspiracją :( dopóki nie zaczęła zarabiać na YouTube i Instagramie

 • Gość: Ja

  Oceniono 12 razy 10

  Tej fali mądrych doradców naszego życia już się nie zatrzyma a głupich co ich słuchają i podziwiają nie przekona. Takie twory wpływają na wyobraźnię która zaczyna żyć życiem sluchanego pseudo guru lub doradcy duchowego.

 • Gość: rozsadna

  Oceniono 17 razy 7

  Nie tylko, że sama wygląda jak szkielet, to jeszcze głodzi córeczkę. Daje jej tylko owoce. Każdy,kto ma rozum szybko zgadnie, jak to się skończy dla małej.

 • Gość: Zuza

  Oceniono 13 razy 7

  Niestety głupia. Kompletnie nie zrozumiała o co chodzi.

 • Gość: Xxx

  Oceniono 10 razy 6

  Kobieto daj tym dziecią normalnie zjeść

 • Gość: Ityle

  Oceniono 16 razy 6

  Zacznijmy od tego, ze internet to nie jest miejsce dla dzieci. To, że pozwalacie waszym dzieciom go używać to tylko wasza wina. Internet to miejsce dla osób dorosłych. To raz. Dwa jeśli nastolatka nie potrafi logicznie myśleć to jest z nią coś niedobrze. Mając tych paręnaście lat ma się już swój własny rozum. Przynajmniej przeciętny, inteligentny nastolatek ma.

 • Gość: axa

  Oceniono 1 raz 1

  Wypadałoby dodać sprostowanie, bo też szkalujecie niczemu nie winną osobę:
  htt ps://ww w.you tube.com/watch?v=64SqfS0dYJA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX