MET Gala 2019 już dzisiaj. Jaki jest temat przewodni imprezy? Wszystko, co musisz wiedzieć

MET Gala 2019 odbędzie się już dzisiaj, w nocy z 6 na 7 maja. Jak co roku impreza będzie miała temat przewodni. Kto pojawi się na gali?

MET Gala to jedna z najważniejszych imprez organizowanych przez Metropolitan Museum of Arts w Nowym Jorku i "Vogue". Nazywana jest też "Oscarami Mody" i dostać się na nią mogą tylko nieliczni. Zaproszenia rozdziela ponoć sama Anna Wintour, redaktor naczelna magazynu "Vogue". W tym roku odbędzie się 73. MET Gala i jak każda poprzednia, będzie miała swój motyw przewodni i prowadzących.

MET Gala 2019. Jaki jest motyw przewodni imprezy?

MET Gala 2019 odbędzie się pod hasłem "Kamp: Notatki o Modzie". Motyw przewodni pochodzi z eseju Susan Sontag pod tym samym tytułem. Co to oznacza dla uczestniczących w imprezie, którzy zobowiązani są do przestrzegania motywu przewodniego w stroju?

Kamp jako styl jest niedefiniowalny - "zdefiniować go to zabić" - tak przynajmniej twierdzi dr David Russel, pytany przez "The Guardian", zajmujący się sztuką i modą w Oksfordzie. Jeśli jednak pokusić się o jakieś wyznaczniki dla tego stylu, to byłoby to "nieumiarkowanie i sztuczność". Dlatego dzisiejszy wieczór będzie pod względem kostiumów absolutnie wyjątkowy. Możemy się też spodziewać strojów, które będą kwestionowały utarty podział na płcie. Jak to może wyglądać? Widzieliśmy już w czasie gali rozdania Oscarów - prezenter Billy Porter założyć wytworną suknię balową, czym przyćmił zwykłe gwiazdy czerwonego dywanu.

MET Gala 2019. Kto będzie prowadzącym?

Sponsorem MET Gali 2019 jest Gucci, dlatego jednym z prowadzących będzie dyrektor kreatywny marki Alessandro Michele. Prócz niego obecna będzie naturalnie gospodarz Anna Wintour. Galę prowadzić będą: Lady Gaga, Serena Williams i Harry Styles.

MET Gala 2019 - kto na pewno NIE przyjdzie?

Dostać się na MET Galę nie jest łatwo. Po pierwsze zaporowa jest sama cena biletu - kosztuje on od 30 tysięcy dolarów za wejście, do niemalże 300 tysięcy dolarów za miejsce przy stoliku. Cały dochód z biletów przeznaczony jest na funkcjonowanie Instytutu Kostiumów w MET. Jednak nawet opłacenie wstępu nie gwarantuje, że wejdzie się na galę. Trzeba jeszcze przejść przez sito Anny Wintour, która własnoręcznie dobiera gości.

Zapytana, co musiałby zrobić Donald Trump - lub jego żona - żeby wejść na MET Galę, Anna Wintour odpowiedziała:

Absolutnie nic.

Jednak lista osób "persona non grata" na gali jest dłuższa, niż urzędujący prezydent USA. Niektóre "gwiazdy" są za mało znane, żeby móc pojawić się na MET Gali - te od razu skreślane są przez Annę Wintour, która na swojej imprezie chce zgromadzić wyłącznie głośne nazwiska.

Co ciekawe, dla małżeństwa Trumpów decyzja Anny Wintour ma wyjątkowo osobiste znaczenie. Donald Trump oświadczył się Melanii właśnie w wieczór Gali w 2004 roku. Do tej pory Donald Trump, Melania lub Ivanka regularnie byli gośćmi na Gali.

Kiedy odbędzie się MET Gala 2019?

Każdego roku MET Gala odbywa się w pierwszy poniedziałek maja. W tym roku będzie to naturalnie 6 maja, jednak ze względu na różne strefy czasowe zdjęcia i nagrania z Gali zobaczymy dopiero we wtorek nad ranem.

A jak gwiazdy wyglądały na zeszłorocznej gali? Zobaczcie sami > > > >

Zobacz wideo