Elon Musk pojawił się na Met Gali z nową dziewczyną. To alternatywna wokalistka. Połączył ich nietypowy żart

Met Gala 2018. Miliarder Elon Musk pojawił się na gali z nową dziewczyną, kanadyjską wokalistką Grimes. Para spotyka się od miesiąca, a połączył ich... żart na Twitterze.

Media show-biznesowe zaczęły interesować się Elonem Muskiem, kiedy ten spotykał sie z Amber Heard, byłą żoną Johnny'ego Deppa. Para kilkukrotnie rozstawała się i schodziła, żeby ostatecznie zakończyć związek w lutym tego roku. Jednak wygląda na to, że miliarder szybko znalazł nową ukochaną. W poniedziałek zadebiutował na Met Gali z Grimes, kanadyjską wokalistką muzyki alternatywnej.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA <<<

"Page Six" podaje, że para spotyka się od około miesiąca. Poznali się online, przez żart o sztucznej inteligencji, który Musk zamierzał opublikować na swoim Twitterze, ale odkrył, że Grimes zrobiła to już wcześniej. Chodzi o eksperyment "Roko's Basilisk" (Bazyliszek Roko), który zakłada, że w przyszłości sztuczna inteligencja przejmie kontrolę na światem i będzie karać każdemu, kto nie pomagał przy jej stworzeniu. Jego żart miał być grą słowną między Roko's Basilisk i rokoko, nawiązując do nurtu stylistycznego z XVIII wieku. Grimes użyła tej nazwy w swoim teledysku "Flesh without blood" z 2015 roku. Pojawia się tam postać Rococo Basilisk, wzorowana na Marii Antoninie, która jest skazana na wieczne tortury ze strony sztucznej inteligencji.

 

Elon zobaczył, że Grimes już żartowała na ten temat i postanowił się do niej odezwać. Grimes powiedziała, że to pierwszy raz od trzech lat, kiedy ktoś zrozumiał ten żart. Oboje żartowali sobie ze sztucznej inteligencji - podaje "Page Six".

Użytkownicy Twittera już od jakiegoś czasu przeczuwali, że coś jest na rzeczy. Zaczęło się od tego, że Musk dodał na Twitterze jej teledysk pisząc, że to "najlepszy teledysk, jaki widział od dłuższego czasu". Później użytkownicy wychwycili między nimi krótką wymianę tweetów, co jeden z nich skomentował:

Po prostu zaproś ją na randkę, Elon.

Ładna z nich para? 

Elon Musk

Elon Musk jest pochodzącym z Republiki Południowej Afryki przedsiębiorcą. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych (posiada obywatelstwo amerykańskie i kanadyjskie) i jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX i głównym architektem w Tesla Inc. Jego majątek jest szacowany na 19,4 miliarda dolarów (ok. 70 miliardów złotych). Był trzykrotnie żonaty - z Justine Musk (z którą ma piątkę synów) oraz dwukrotnie z brytyjską aktorką Talulah Riley. W 2017 roku zaczął spotykać się z Amber Heard, byłą żoną Johnny'ego Deppa, z którą ostatecznie rozstał się w lutym 2018. Od kwietnia 2018 roku związany jest z 16 lat młodszą Grimes.

Grimes

Grimes to pseudonim artystyczny Claire Boucher, 30-letniej kanadyjskiej wokalistki pochodzącej z Vancouver. Zadebiutowała w 2010 i dziś jest jedną z najbardziej uznanych artystek muzyki alternatywnej. Grimes zagrała w Polsce jeden koncert - na Open'er Festival w 2016 roku.

OG

Więcej o: