Maciej Musiał spotka się z fankami, ale w nietypowych okolicznościach. Przemówi do wiernych podczas Drogi Krzyżowej

Maciej Musiał otwarcie mówi o tym, że jest bardzo wierzący. W Wielki Piątek przemówi do wiernych podczas Drogi Krzyżowej w Warszawie.
Zobacz wideo

Maciej Musiał znany jest ze swojej religijności. Aktor chętnie opowiada o swojej wierze, a w mediach społecznościowych dzieli się z fanami spostrzeżeniami na ten temat. Jednak tym razem będzie mógł zrobić to na o wiele większą skalę. Zdecydował się współorganizować tegoroczną Centralną Drogę Krzyżową w Warszawie. Razem z wiernymi przejdzie ulicami stolicy głosząc słowo Boże.

Maciej Musiał przemówi do wiernych

Podczas religijnego pochodu będzie pełnił bardzo ważną funkcję. Przemówi do zebranych i odczyta swoje refleksje na temat drogi życiowej młodego człowieka, która może być bardzo kręta i wyboista. Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna:

Tegoroczne rozważania pt. “Krzyk ciszy” towarzyszące poszczególnym stacjom Drogi Krzyżowej, przygotował aktor młodego pokolenia Maciej Musiał i to on będzie je czytał w trakcie nabożeństwa. 24-letni student, którego kariera w świecie show-biznesu dynamicznie się rozwija, podzieli się refleksjami na temat drogi młodego człowieka przez życie, z powstawaniem z upadków, pytaniami o autorytety, o relacje międzyludzkie. Będzie to swoiste przesłanie do młodych ludzi wypowiedziane przez ich rówieśnika.

Musiałowi zarzucano niegdyś, że jego wizerunek medialny zupełnie nie współgra z religijnością. Jednak w wywiadzie dla "Vivy!" wyjaśnił, jak postrzega tę kwestię. 

To stereotyp, że katolik musi być grzeczny, cały czas siedzieć w kościele i nie może się napić piwa w piątek wieczorem. Dla mnie wiara nie jest ilością odmówionych zdrowasiek, ale radością, którą masz w sobie i dajesz innym. Jest dla mnie też kontrą w świecie, w którym funkcjonuję na co dzień, miejscem, które zmusza do autorefleksji. I to się nie zmienia. Dziwnie mi się o tym mówi, bo nie jestem osobą świętą. Absolutnie. Jestem normalnym młodym człowiekiem - powiedział wywiadzie dla magazynu.

Nie często zdarza się, że znani ludzie tak otwarcie opowiadają o swojej wierze.

JP

Więcej o:
Komentarze (12)
Maciej Musiał spotka się z fankami, ale w nietypowych okolicznościach. Przemówi do wiernych podczas Drogi Krzyżowej
Zaloguj się
 • Gość: Mateuszek Giappetto 500 +

  Oceniono 8 razy 4

  wie gdzie stoją konfitury. Brawo młody !

 • Gość: skipper

  Oceniono 7 razy 3

  I to nie jest przyklad indoktrynacji. To jest przyklad przemyslanego parcia na szklo.

 • Gość: gb

  Oceniono 7 razy 3

  dno

 • smokwawerski

  Oceniono 2 razy 2

  Krzyk ciszy to Bareja wymyślił! Ale jaja!

 • Gość: gosc

  0

  ten łobuz to totalny swir ale tonący złapie się nawet brzytwy .

 • Gość: Remix

  0

  Fajny jest ten Maciej. Gorniaki, Dodaki, Siwce i inne... uczucie sie od niego....uczcie

 • gay_ok

  0

  Co za sprzedajny ćwok

 • Gość: fosc

  0

  Jaki fajny gosc a do tego przystojny Dziewczyna ktora on wybierze bedzie szczesciara Czy on jest prawdziwy z krwi i kosci tak sie jeszcze zapytam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX